Güncel Manşet Siyaset

DSP Genel Başkanı Masum Türker, “Türkiye tekrar aydınlığa kavuşacaktır”

DSP Genel Başkanı Masum Türker, “Türkiye tekrar aydınlığa kavuşacaktır”

DSP GENEL BAŞKANI MASUM TÜRKER, BÜLENT ECEVİT’İN KABRİ BAŞINDA SÖZ VERDİ:

“TÜRKİYE TEKRAR AYDINLIĞA KAVUŞACAKTIR”

 

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Bülent Ecevit’in vefatının 6. yıldönümü, DSP’nin kuruluşunun 27. yıldönümü nedeniyle düzenlenen etkinlik çerçevesinde partililerle birlikte Ecevit’in Devlet Mezarlığı’ndaki kabrini ziyaret etti. Masum Türker, Ecevit’in kabrine çelenk koyduktan sonra şu konuşmayı yaptı:

“Değerli Genel Başkanım, vefatının 6. yıldönümünde buraya geldik. Senin için arkadaşlarımız yurdun dört bir yanında mevlüt okuttu. Burada vatanın toprakları içinde seni Allah’a emanet ettik. Biraz sonra hem senin ölüm yıldönümün dolayısıyla anmak hem de partimizin kuruluşunun 27. yılı nedeniyle toplantı yapacağız.

            Türkiye zor günlerden geçiyor. Ülkemizde Cumhuriyet’i yok etmeye çalışan, senin vermek istediğin sosyal hakları yok edip insanları yoksullaştırmaya çalışan insanlar tarafından yönetiliyoruz. Bunlar Atatürk’ün adını ağzına almak istemiyorlar, sıkıştıkları zaman sana bile saldırıdan geri durmuyorlar, biz onlara gereken cevabı veriyoruz.

            Değerli başbakanımız,

Geçmişte partimizde senin sayende, senin gösterdiğin yolda milletvekili, bakan ya da belediye başkanı olanlar, bugün başka partilerde ve onlar o partilerde uzun süre sana kötü söz söyleyenler, eleştirenler, ağıza alınmayacak lafları söyleyenlerle birlikte sana ait olan her şeyi yozlaştırıp özellikle Demokratik Sol’u yok etmeye çalışıyorlar. Oysa onlar samimi olsalar, senin çocuğun olan Demokratik Sol Parti’nin yaşaması yol açarlar, köstek olmazlar. Bunu biz ibretle izliyoruz.

Bugün burada bulunan Demokratik Solcular, senin gösterdiğin yolu Demokratik Sol’u yaşatıp, tekrar iktidara getirip bugün Türkiye’yi zor duruma sokanların elinden kurtarmaya inançlı ve kararlıyız.

            Kıbrıs’la ilgili tüm kazanımları AB ile yapılan bir anlaşmada geri veren bugünkü iktidar istediği kadar bugün senin politikalarına tekrar dönsün, kendini bu topluma, bize iyi niyetli olduğunu anlatamaz.

            Muhalefettekiler de Parlamento’da durup senin zamanında getirdiğin hakların geri alınışına seyirci kalıyorlar.

            Bugün iktidar partisi Türkiye’yi demokrasiden uzaklaştırırken, maalesef onlara ‘dur’ diyecek, senin Parlamento’da muhalefet ettiğine benzer dönemdeki muhalefeti yapacak kimse yok. Biz Demokratik Solcular muhalefet için değil, iktidar olmak için çalışacağız ve yeniden iktidara yürüyüşümüzü senin gösterdiğin yolda herkese duyurmak üzere yol alacağız.

            Biraz önce Mustafa Kemal Atatürk’ü ziyaret ettik. Dün O’nun ölüm yıldönümüydü. O’nun ardından,  senin de genel başkanlığını yapan Türkiye’nin İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün mezarını da ziyaret ettik. Şimdi sana geldik.

Biz varız, sizin gösterdiğiniz yolda yürüyeceğiz. Sizin çizdiğiniz şekilde çağdaş bir Türkiye’nin çocuklarımıza devredilmesi için her türlü gayreti ve çabayı göstereceğiz.

            Türkiye’nin yobazların elinde hiçbir alanda geri gitmesine müsaade etmeyeceğiz.

            Türkiye’nin yozlaştırıldığı, yobazlaştırıldığı bu noktada Türkiye’nin geleceği aydınlık olacaktır.

Bize söylemiştin, biz de inanıyoruz: Elbette her karanlık günü bir aydınlık gün izler.

Karanlık gün ve geceler muhakkak aydınlığa kavuşur.

Aydınlığa giden yol, DEMOKRATİK SOL olacaktır.

Ruhun şad olsun, rahat uyu.

Bütün Demokratik Solcular, yapılan her türlü baskıya, her türlü zulme karşı koyarak Türkiye’yi tekrar tam demokrasiye kavuşturmak için uğraş vereceğiz.

Tekrar ruhun şad olsun. “

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL