Güncel Siyaset

DSP GENEL BAŞKANI MASUM TÜRKER, VEFATININ DOKUZUNCU YILDÖNÜMÜNDE BÜLENT ECEVİT’İN MEZARI BAŞINDA KONUŞTU

DSP GENEL BAŞKANI MASUM TÜRKER, VEFATININ DOKUZUNCU YILDÖNÜMÜNDE BÜLENT ECEVİT’İN MEZARI BAŞINDA KONUŞTU

DSP Genel Başkanı Masum Türker, DSP Başkanlık Kurulu Üyeleri, Parti Meclisi Üyeleri, Ankara İl Örgütü ve diğer illerden gelen partililer ile birlikte DSP’nin kurucusu eski Başbakanlardan merhum Bülent Ecevit’i, ölümünün dokuzuncu yılında mezarı başında andı.

dspbe (1) dspbe (2)

DSP Genel Başkanı Masum Türker, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da mezarlığa geleceğini öğrenince Kılıçdaroğlu’nun gelmesini bekledi.

DSP Genel Başkan Masum Türker ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ecevit’in mezarına çiçek koyduktan sonra saygı duruşunda bulundular.

Türker, yaptığı konuşmada Ecevit’i ölümünün dokuzuncu yılında anarken özlem duyduklarını söyleyerek şöyle devam etti:

dspbe (4) dspbe (3)

“Aziz Genel Başkanımız, kuramcımız, Demokratik Sol’un kurucusu; huzurundayız çünkü bize bıraktığın öğreti farklı partilerde bile olsak bir araya gelmemizi sağlıyor. Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu durumu bundan tam 13 yıl önce öngörmüştünüz. Sizin devlet adamlığınız ve dürüstlük anlayışınız bizlere yol göstermeye devam etmektedir. Biz Demokratik Solcuların en önemli özelliği sizin fikirlerinizi benimsemiş olmamızdır. Sizi asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Fikirlerinizi geleceğe taşıyacağız. Ruhunuz şad olsun!” dedi.

DSP Genel Başkanı Masum Türker’in ardından konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bülent Ecevit, bu ülkede yaşayan bütün insanlara bir örnektir. 5 Kasım 2006 tarihinde kaybettiğimiz Başbakanımız ve Genel Başkanımız Sayın Bülent Ecevit’i, vefatının yıldönümünde rahmetle anıyor, örnek kişiliği, zarafeti, nezaketi ve düşünceleriyle bize bıraktığı büyük miras için şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL