TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 213.297
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.091
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 63
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.219
Siyaset Okuma Sayısı: 229

DSP Keşan İlçe Başkanı Taner Karatepe’den sitemize özel açıklama

DSP Keşan İlçe Başkanı Taner Karatepe sitemize yaptığı özel açıklamada Ayasofya İmamının Atatürk’e söylediği  hakaret dolu  sözleri, Saros FSRU Limanı ile ilgili düşüncelerini ve DSP’nin kongre sürecini değerlendirdi. Karatepe,   Erdoğan..

DSP Keşan İlçe Başkanı Taner Karatepe sitemize yaptığı özel açıklamada Ayasofya İmamının Atatürk’e söylediği  hakaret dolu  sözleri, Saros FSRU Limanı ile ilgili düşüncelerini ve DSP’nin kongre sürecini değerlendirdi.

Karatepe,   Erdoğan Demir‘e yaptığı açıklama da şu değerlendirmelerde bulundu.

ATATÜRK’E HAKARET EDENLERDEN BIKTIK USANDIK… YETER ARTIK

Gündem o kadar fazla ki güzel ülkemde bir türlü yakalayamıyoruz. Bir basın açıklaması yapalım diyoruz gündemle ilgili 1 saat sonra farklı bir gündem oluşuyor.

Benim değineceğim iki konu var. Ayasofya Camii İmamı’nın Mustafa Kemal Atatürk ver silah arkadaşlarına sarf ettiği cümleler, yani inanın bıktık usandık bunlardan. Bu tür insanlardan bıktık usandık. Yeter artık diyorum. Çocukluğuma gidiyorum. Paraların üzerinde Mustafa Kemal Atatürk resmi olduğu için paramız yere düştüğü zaman bir alırdık o parayı saygı duyardık. Üzerine basılmamasına gayret ederdik. Fakat şu geldiğimiz noktada alanen atamıza yapılan bu alçakça söylemler bizleri derinden yaralıyor ama şunu bilsinler ki  bu şekilde Mustafa Kemal Atatürk ismini asla ve asla yok edemezler, unutturamazlar. Bu her yaptıkları Mustafa Kemal Atatürk ve çocuklarını daha da hırslandırıp, sevgiyle ona bağlamayı yol açıyor. Yıllar sonra o imamın ismini kimse hatırlamayacak, nerde imamlık yaptığını hangi vasıflara sahip olduğunu bilmeyecek ama çamur attığı kişi bir tarih yazmış, bir devri kapatıp bir devri açmış, bugün bizim var olma sebebimizdir. Onun için de çok da önemsemiyoruz aslında. Çünkü böyleleri her dönem vardı ve olmaya devam edecek. Önemli olan bizim atamıza olan sevgimizin baki kalması.

SAROS’DAKİ KATLİAMA BAZI SİYASİLER NEDEN SESSİZ KALIYOR

Maalesef, 20 yıllık bu iktidar döneminde ufak ufak toprak satmaları başladı. İşte örneğin Kuşadası ile başladı, Kuşadası özellikle Alman vatandaşları olmak üzere, Marmaris, Bodrum, Fethiye  ufak ufak satılmaya başlandı. Buna modern işgal diyelim. Çünkü topraklarımız elimizden gidiyor, yabancılar Türkiye’de toprak sahibi oluyor. Toprak sahibi olanlar, işletme kuruyorlar. Vergiye tabi oluyorlar. Vergiye tabi olunca söz sahibi oluyorlar. İşte bu ufak ufak topraklarımızın elimizden kayması demek. Uzaktan izliyorduk, haberlerde izliyorduk Fakat maalesef geldi bizi de buldu. Türkiye’nin sayılı eşsiz köşelerinden biri olan Saros’da böyle bir katliamın yapılması bizleri derinden yaraladı. Dünyada çok az bulunan bir doğa harikası niye çocuklarımıza yeşil bırakmayalım mavi bırakmayalım ama görüyoruz ki buraya  da göz diktiler. İnşallah sonuç alırız ama çünkü sistem gaddar ve hızla ilerliyor ki umarım bu hatadan dönerler. Üzüldüğüm bir tarafta siyasette yer alan kişilerin bu konuda çok sessiz kalmaları, mesela iktidar partisi mensubu olan siyasilerimizin Saros’umuz ile alakalı hiç bir konuyu gündeme getirmemeleri konuşmamaları, işte milletvekillerimizin niye bu konu üzerinde sadece bir partinin milletvekili açıklama yapıyor, diğer milletvekilleri niye olayın içinde yer almıyor. Bu da sorgulanmalı. Yapılan doğa katliamı hiç affedilir bir şey değildir. Umarım Saros’dan Trakyamızdan ellerini çekerler.

KONGRE SÜRECİMİZ BAŞLADI

Bizim kongre sürecimiz aslında iki ay önce falan işlemeye başlayacaktı ama biliyorsunuz pandemiden dolayı bütün kongreler ertelendi. Şimdi genel merkezimizle konuşuyoruz görüşüyoruz, sürekli temas halindeyiz. Üyeliklerimizi yaptık, kaba taslak yönetimimizi de belirledik. Yeni arkadaşlarımız genç jenerasyon arkadaşlarımız var. Demokratik Sol Parti artım Keşan’da gerçekten vardır. Kısıtlı imkanlarımızla çok güzel yol alıyoruz. Yavaş yavaş ilerliyoruz ama  çok güzel yol alıyoruz. Seçimde Demokratik Sol Parti yerel seçimlere damga vuracaktır. Biz varız biz olacağız, bizi muhatap almayanlar kaybederler, en kısa zamanda yönetimizi oluşturup bunu da sizlerle paylaşacağız.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL