Güncel Manşet Siyaset

DSP’nin 27.Yıldönümü 14 Kasım’da kutlandı…

DSP’nin 27.Yıldönümü 14 Kasım’da kutlandı…

 

DSP (Demokratik Sol Parti)’nin kuruluşunun 27. Yıldönümü 14 Kasım 2012 Çarşamba, Eski Adliye Binası’nda bulunan parti merkezinde düzenlenen bir törenle kutlandı.

Saat 12.30 da başlayan törene İlçe Başkanı Cem Akgül, yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı. Bir dakikalık saygı duruşunun ardından konuşma yapan İlçe BaşkanıCem Akgül, yaşanan ekonomik, sosyal ve diğer tüm olumsuzluklar nedeniyle ülkenin DSP iktidarına ihtiyacı olduğuna değindi.

Akgül “Gönül isterdi ki bugün bu töreni burada daha kalabalık bir katılım ile gerçekleştirelim. Ancak işlerinin çokluğu ve çiftçilerimizin tam buğday ekim zamanı olması nedeniyle bu mümkün olmadı.” dedi ve sözü eski ilçe başkanlarından Hasan Nalbantoğlu’na bıraktı.

NE MUTLU DSP’LİYİM DİYENE

1985 yılında emekli olduktan sonra siyasete atıldığını ve ilk olarak SODEP(Sosyal Demokrat Halkçı Parti)’e üye olduğunu belirterek sözlerine başlayan Nalbantoğlu, o dönem üyesi olduğu bu partide yaşanan iç çekişmeler ve Keşan’a gelişi sırasındaEcevit’i Malkara Haliçköy’de karşılamasının yarattığı gelişmeler sonunda, buradan istifa ettiğini ardından DSP’ye katıldığını anlattı.

O günden bugüne daima DSP için çalıştığını da ifade eden Nalbantoğlu “Ne mutlu Demokrat Sol Partiliyim diyene. Bugüne kadar gelmiş geçmiş hiçbir parti lideri bizim rahmetli liderimiz Bülent Ecevit gibi mücadeleci olmamıştır. Şahsi hiçbir menfaat gözetmeksizin sadece ülkesi için çalıştı. Evindeki halısını satıp bu parti be ülke için harcadı.” diye konuştu.

Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Cavit Deniz de yaptığı konuşmada 12 Eylül 1980 darbesinin ardından kurulan tüm siyasi partilerin birer birer kapanmasına rağmen DSP’nin dimdik ayakta kaldığını ve bugün için 81 il ve 600 ilçede siyaset yaşamına devam ettiğini söyledi.

Deniz, şöyle konuştu:

AMACIMIZ TOPLUMU ZENGİNLİKTE EŞİTLEMEK

Partimizin esin kaynağı Atatürk’ün <Yurtta Barış Dünyada Barış> ilkesidir. Yerli sol düşünce ürünüdür. Bizim solculuğumuz Soros solculuğu değildir. Biz ulusal solcuyuz. Amacımız toplumu zenginlikte eşitlemektir. Solun çağdaş açılımını sağlayan Demokratik Sol Parti’nin sol düşüncesidir. Avrasya kavramını ortaya koyan DSP’dir.Ombudsman ve bor madeni ile ilgili duyarlılıkları ilk olarak bizim partimiz ortaya koymuştur.”

ABD’YE DİK DURAN TEK PARTİ DSP’DİR

“Amerika Birleşik Devletleri’nin ağa babalığına tek dik duran DSP ve onun genel başkanı Bülent Ecevit’tir. Ve son süreçte ülkemizde eyalet sistemine geçiş de başladı. Köylünün geçmişte kendinin yaptığı su işi artık başka ellere gidecek. Meralara, korulara artık büyükşehir belediyeleri sahip olacak. Bu uygulama ile İl Genel Meclisleri ortadan kaldırılacak. Siyasal iktidarın muhalefeti ortadan kaldırma operasyonudur. İl Genel meclislerinin görevi belediye meclislerine verilecek. Bu ileri demokrasi değildir.”

ABBAS YOLCUDUR

“Başbakanın son günlerdeki çıkışları bizi <Abbas yolcudur> düşüncesine sevk ediyor. Gidecekleri için bir telaş içindeler. Başkanlık sisteminin altyapısını getirmeye çalışıyorlar. Başkanlık sistemi Türkiye’ye uygulanamaz. Biz de kavgalar yaratılarak eyalet sistemine geçiriliyoruz. Ülkemizi bölerek başkanlık sistemini getirmek istiyor.”

 

MEDYA KEŞAN GAZETESİ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL