TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 167.211
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 8.314
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 169
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 9.109
Siyaset Okuma Sayısı: 533

DSP’nin 35.kuruluş yıldönümü Keşan’da da kutlandı

DSP’nin 35.kuruluş yıl dönümü nedeniyle DSP Keşan İlçe Başkanlığı’nda bir basın toplantısı düzenlendi. İlçe Başkanı Taner Karatepe ile eski ilçe başkanlarından Fırat Sıvacı ve partililerin katıldığı toplantıda Karatepe bir açıklama..

DSP’nin 35.kuruluş yıldönümü Keşan’da da kutlandı

DSP’nin 35.kuruluş yıl dönümü nedeniyle DSP Keşan İlçe Başkanlığı’nda bir basın toplantısı düzenlendi.

İlçe Başkanı Taner Karatepe ile eski ilçe başkanlarından Fırat Sıvacı ve partililerin katıldığı toplantıda Karatepe bir açıklama yaparak DSP’nin kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Karatepe’!nin açıklaması şöyle;

“35 yıl öncesi koşullarının Türkiye’yi getirdiği noktada Bülent Ecevit, Demokratik Sol Parti’yi kurma kararı almıştır. 12 Eylül darbecilerinin uyguladığı siyasi yasaklar olmasına rağmen onların icazetine ihtiyaç duymadan, tamamen halkın gerçek temsilcileriyle 35 yıl öncesi bugün kuruldu DSP.

Esasen bugün, Türk milletinin özgürlük ve bağımsızlığa, demokratik, laik, sosyal hukuk devletine olan inancının tüm dünyaya haykırıldığı gündür.

Kurulduğu günden bu yana hedefi, Türk ulusunu ve Türkiye Cumhuriyeti’ni dünya devletleri ve milletleri arasında en üst noktaya taşımak olan Demokratik Sol Parti, bu inancı ve ideali doğrultusunda üç kez devleti yönetmiş ve halkın çıkarları doğrultusunda görev yapmıştır.

Mevcut parlamentoda yer almıyor olsa da bugün aynı duygu ve inançta çalışmalarını sürdürmektedir.

Ülkemizin vatanı ve milleti ile bütün olarak sosyal refahı ve çağdaş medeniyetler seviyesine erişmesi yolunda Atatürk ilke ve devrimlerinin korunup geliştirilerek daha ileri seviyelere çıkarılması vazgeçilmez ülkümüzdür.

Demokratik Solcular, Ecevit felsefesinin yılmaz savunucuları, Atatürk ilkelerinin ve devrimlerinin bekçisi olan bizler, yaşamımız elverdiği sürece gelecek nesillerimize bu inancımızı aktaracak ve Demokratik Sol Parti’nin Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece ayakta kalması için çalışacağımıza ve DSP’yi yeniden yerel yönetimlere ve Büyük Millet Meclisi’ne taşıyacağımıza söz veriyoruz.

Partimizin kuruluş yıldönümünü kutlarken, kurucumu ve kuramcımız Bülent Ecevit’i bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyorum.

Vatanın birliği ve bütünlüğü için yaşamını feda etmiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet; gazilerimize sağlıklı yaşam diliyorum.

Ne mutlu Türküm diyene, ne mutlu Demokratik Sol Partiliyim diyene!”

Haberle ilgili görüntüleri aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

https://www.facebook.com/KesanPostasi/videos/283453059693834

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL