Güncel Manşet Siyaset

Dünya Barış Günü’nde “Barış Zinciri” oluşturulacak.

Dünya Barış Günü’nde “Barış Zinciri” oluşturulacak.

Demokrasi Platformu üyeleri, dün, “1 Eylül Dünya Barış Günü” kapsamında, Keşan’da barış zinciri oluşturulmasıyla ilgili toplantı düzenlendi.

Saat 17.00 sıralarında başlayan ve CHP Keşan İlçe Başkanlığı Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya; CHP, DSP, ÖDP, Emek Partisi, Emekli Öğretmenler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, DİSK Genel-İş, Eğitim-Sen, ADD, İl Genel Meclisi’nin CHP’li Üyesi Sebahattin Karaman, Keşan Belediye Meclis Üyesi Erdoğan Gümülcineli katıldı.

Toplantıyla ilgili bilgi veren CHP Keşan İlçe Başkanı Ufuk Kanışkan, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde yapılacak etkinlikleri tartışmak amacıyla bir araya geldiklerini belirterek “Bugünkü toplantıda; siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve sendikaların temsilcileri mevcut. Toplantımız bilgi alışverişinde bulunmak için düzenlendi.Ülkemizin içinde bulunduğu bölge, ciddi sorunların yaşandığı bir yer. Emperyalist güçler, bu bölgeyi yeniden şekillendirmeye çalışıyorlar. Bu da ülkemizi önemli ölçüde etkiliyor. Bu coğrafi yapı içerisinde meydana gelen olaylarda Türkiye kendi yararına olmayan bazı faaliyetlerin içerisine itiliyor. <Yurtta sulh, cihanda sulh.> ilkesini benimsemiş bir liderin ülkesi olan Türkiye’nin barış konusundaki düşüncesinin net olması gerekiyor. Barışın giderek, savaşa döndüğü bir dönemde 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü kutlayacağız. Bu da oldukça düşünceli bir durum.” dedi.

Toplantı daha sonra görüş alışverişinde bulunulması ile sürdü.

Toplantı sonrasında açıklama yapan Ufuk Kanışkan, şunları söyledi: “Demokrasi Platformu olarak, 1 Eylül’de ilçede barış zinciri oluşturulması kararı aldık. 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle saat 12.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması düzenlenecek. Açıklamanın ardından zincir oluşturulacak ve Keşan’a barış mesajı verilecek.”

MEDYA KEŞAN GAZETESİ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL