Güncel

Durmuş, “Bu Müzeye Sahip Çıkmalıyız”

Durmuş, “Bu Müzeye Sahip Çıkmalıyız”

HOLLANDA  TÜRK MÜHENDİS VE MİMARLAR DERNEĞİ BAŞKANI  AYDIN DURMUŞ  BU MÜZEYE SAHİP ÇIKMALIYIZ

Hollanda  Turk Mühendis ve Mimarlar  Derneği Genel  Başkanı (TURKİNGS) Aydın Durmuş  , son gün geldiği müzede gördükleri karşısında hayranlığını gizleyemeyerek bir açıklama yaptı.

img_9665-1Durmuş’un   yaptığı açıklama şöyle; “Bülent Türker beyin  büyük özveri ile evinde sergilediği  Atatürk ve Çanakkale  sergisini gezme imkanım oldu. Bu sergi üç  bin kilometre uzaktaki Çanakkale ruhunu yaşatmaktadır. Bu gün son günü olduğunu duydum. Bu eserler depo  da dolapta değil daha  uygun bir mekanda sergilenmesi ve geniş kitlelerin özellikle gençlerimizin görmesi sağlanmalıdır. Hollanda Türk toplumu olarak buna sahip çıkmalıyız. Çok sayıda tarihi everi yıllar süren maddi ve manevi fedakarlıklarla bir araya getirip onları binlerce kişinin görmesini sağlayan Bülent Türker beyi  en iyi  anlatan  tanım  Sayın Tayfun Talipoğlu’nun dediği gibi son Çılgın  Türk. Aynen katılıyorum ve cani gönülden kutluyorum.”

Bülent Türker de  “10 yıldır tüm Avrupayı gezdik ,festivallerde her yıl  en çok gezilen ve en çok beğenilen stand bizim ki oldu 3 günlük  festivallerde 100 bin in üzerinde insanla buluştuk.Onlara bu orjinal malzemleri hem gösterdik hem anlattık. Çok mutluyum. Bu ülke bizim ve sahip çıkalım. Kolay kazanılmadı dedi. Atatürk ve arkadaşlarına minnet borçluyuz. Evimde 2 yıldır da bu işi  bir sevda uğruna bir gönül uğruna yapıyorum. Çok mutluyum. Annem ve oğlum da bana yardım ediyor. Ne giriş ne park  ne çay kahve ücreti alıyoruz. Herkese de Çanakkale ile ilgili  hediyelerimizi sunuyoruz.”dedi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL