Güncel

EBA Tanıtım ve Bilgilendirme Semineri Devam Ediyor…

EBA Tanıtım ve Bilgilendirme Semineri Devam Ediyor…
Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, 11.01.2016-17.03.2016 tarihleri arasında Eğitim Bilişim Ağı (EBA) öğretmen, öğrenci Bilgilendirme ve Tanıtım seminerleri kapsamında Keşan Lisesi öğretmen ve öğrencilerine EBA semineri gerçekleştirilmiştir.
12540200_10207396480968043_1521350346_n eba5
eba4 eba3Seminerde EBA’nın içeriği hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu. EBA DERS, EBA DOSYA, E-DERGİ, E-KİTAP, VİDEO, SES, GÖRESEL konularında öğretmen ve öğrenci seviyelerine uygun içeriklerin bulunduğu, özellikle TEOG, YGS gibi temel merkezi sınavlar için kaynak oluşturan test merkezinin bulunduğundan bahsedildi. Bakanlığımız Fatih Projesi kapsamında öğretmen ve öğrencilerimize dağıtılan tabletler ile öğretmen ve öğrencilerimizin hem okulda hem de evlerinden EBA’ya bağlanabileceği, ödevler ve çalışmalar yapabileceği aktarılmıştır.
Keşan İlce Milli Eğitim Müdürü İlker Erarslan, Kesan Lisesindeki seminere katılarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  olarak 11.01.2016 tarihinde başlayıp aylık plan dahilinde devam edecek olan EBA tanıtım ve bilgilendirme Seminerlerine büyük önem verdiklerini belirtti.EBA nin öğretmen ve öğrenciler tarafından aktif kullanımın akademik başarıya çok önemli katkılar Sunacağıni ifade etti.Baslatmis oldukları çalışma ile ilçede EBA(Eğitim Bilişim Ağı ) konusuna dikkat çekmek ve kullanımının yaygınlaşması amaclandigini belirtti.Milli Eğitim Bakanlığınca eba.gov.tr adresinden video ders anlatımları,kazanım testleri deneme sınavları ve birçok uygulamanın öğretmen ve öğrencilerin hizmetine sunulduğunu belirtilen adres üzerinden tüm bu kaynaklara ulaşılabileceğini ifade etti.
EBA2 EBA1
EBA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL