Edirne Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Edirne Kipa’da Eğitimde

Edirne Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi,  Edirne Kipa’da Eğitimde

  Sevgi ÖZBAY/EDİRNE-Keşan Postası- Çocukların sağlıklı ve çürüksüz dişlere sahip olmalarını hedefleyen Edirne Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi, Edirne Kipa Aile Kulübü ve Toplum Elçisi İşbirliği ile ilkokul öğrencilerine “Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi” düzenledi. Edirne Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Diş Hekimi Dt. Cansu Yaşar tarafından verilen eğitimde ağız ve diş sağlığının önemi, doğru...

Haberin Tarihi: 29 Aralık 2016 - Okunma Sayısı:1240 defa okundu.

 

Sevgi ÖZBAY/EDİRNE-Keşan Postası-

Çocukların sağlıklı ve çürüksüz dişlere sahip olmalarını hedefleyen Edirne Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi, Edirne Kipa Aile Kulübü ve Toplum Elçisi İşbirliği ile ilkokul öğrencilerine “Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi” düzenledi.

whatsapp-image-2016-11-30-at-18-13-48 whatsapp-image-2016-11-30-at-18-13-58-1

Edirne Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Diş Hekimi Dt. Cansu Yaşar tarafından verilen eğitimde ağız ve diş sağlığının önemi, doğru diş fırçalama tekniği, diş sağlığında doğru beslenme konularında bilgi verildi. Öğrencilere, Koruyucu Diş Sağlığı kapsamında yapılan fissur uygulamaları hakkında sözlü ve görsel (video) sunum yapılarak önemi vurgulandı. Öğrencilerin ilgi gösterdiği eğitim, soru cevap bölümüyle sona erdi.

whatsapp-image-2016-11-30-at-18-14-32-1

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı