TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 356.636
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 29.643
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 215
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 31.467
Güncel

Edirne Belediye Başkanı Gürkan’ın Yaşlılar Günü mesajı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yaşlıların gününü kutladı. Gürkan, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, yaşlıların toplumun temel direği olduğunu belirtti. Yaşlıların geçmişle bugün arasına ışık tutan birer kaynak..

Edirne Belediye Başkanı Gürkan’ın Yaşlılar Günü mesajı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yaşlıların gününü kutladı.

Gürkan, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, yaşlıların toplumun temel direği olduğunu belirtti.

Yaşlıların geçmişle bugün arasına ışık tutan birer kaynak olduğunu aktaran Gürkan, şunları kaydetti:

“Ömrünün büyük bir kısmını hayırlı evlatlar yetiştirmeye adamış, ülkesi ve milleti için en zor günlerde bile dimdik ayakta kalmayı başarmış yaşlılarımız, bizlerin rehberi, en büyük hazinesidir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; ‘Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur.”

Büyükleri sadece özel gün ve haftalarda değil yılın her gününde hatırlanması gerektiğini belirten Gürkan, “Tüm bu duygu ve düşüncelerle büyüklerimizin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutluyor, minnet ve şükran duygularıyla onlara sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL