Güncel Manşet

Edirne ‘de 4 kg eroin ele geçirildi…

Edirne ‘de 4 kg eroin ele geçirildi…

 

Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince Uluslararası Uyuşturucu Madde Ticareti Yapan şahıslara yönelik yapılan çalışmalar kapsamında;

 

06.01.2013 tarihinde Şube Müdürlüğümüze gelen bir ihbarda C.B. ve eşi S.B. isimli şahısların WUGB1907 plakalı araçla Kapıkule Kara Hudut Kapısından yurt dışına çıkacakları ve araçlarında uyuşturucu madde götürecekleri bilgisi alınması üzerine gerekli tertibat alınarak beklenilmeye başlanılmış, aynı gün saat:20.52de Kapıkule Kara Hudut Kapısı Yolcu Salonu Gümrük Sahasına intikal eden araçta yapılan X-Ray Taraması sonucu aracın muhtelif yerlerinde yoğunluk vermesi üzerine yapılan aramadaaracın ön yolcu koltuğunun önünde bulunan torpido gözünün üst kısmında ve aracın yolcu hava yastığını bulunduğu yerden çıkartılarak oluşturulan boşluğa gizlenmiş vaziyette, oval şekilde sarı renkli koli bandı ile sarılmış ve presli çok sayıda paketlerin olduğugörülmesi üzerine yapılan tespit ve tartımında 12 Paket İçerisinde Toplam Daralı Ağırlığı 3 Kilo 198 Gram Gelen Eroin maddesi ele geçirilmiş, C.B. ve S.B isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alınmışlardır.

C.B. ve S.B isimli şahıslar 07.01.2013 günü mevcutlu olarak adli makamlara sevk edilmişler ve sorguları sonucu C.B. isimli şahıs TUTUKLANARAK, CEZAEVİNE teslim edilmiştir.

 

Edirne Emniyet Müdürlüğü’nün Uluslararası Uyuşturucu Madde Ticareti Yapan şahıslara yönelik yapılan çalışmalarımız kararlılıkla devam edeceği açıklandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL