Sağlık Haberleri

Edirne de Serviks Kanseri Farkındalık Ayı etkinlikleri düzenlendi

NUR KURT- Ocak ayı Serviks Kanseri Farkındalık Ayı etkinlikleri kapsamında Edirne İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Halk Eğitim Merkezinde serviks kanseri hakkında bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.

Ocak ayı Serviks Kanseri Farkındalık Ayı etkinlikleri kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Halk Eğitim Merkezinde serviks kanseri hakkında bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Mustafa İshak Yıldırım’ın açılış konuşmalarıyla başlayan program Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı öğretim görevlisi Doç.Dr.Osman Aşıcıoğlu’nun serviks kanseri ile ilgili bilgilendirme sunumunun ardından İl Sağlık Müdürlüğümüzde görevli Dr. Beyza Seven’in Kanser Taramaları ve KETEM çalışmaları hakkındaki bilgilendirme sunumu ile devam etti.

Programın gerçekleştirildiği halk eğitim merkezinin önünde kurulan stantla KETEM ve kanser taramaları ile ilgili broşürler dağıtılarak afişler sergilendi. Konu ile ilgili farkındalık oluşturması için yeşil renkli kurdeleler dağıtıldı. Katılımcılar taramalarını yaptırmak üzere hastanelerimiz ve KETEM’e davet edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL