Güncel

Edirne Gazetesi’nin yeni  sahibi Mehmet Şenol oldu

Edirne Gazetesi’nin yeni  sahibi Mehmet Şenol oldu

HABER MERKEZİ- Edirne’nin dev çınarı 62 yıllık Edirne Gazetesi’nin, yeni imtiyaz sahibi Mehmet Şenol oldu.

Edirne’nin yarım asrı aşan 62 yıllık en köklü gazetelerinden, Edirne’nin ismini taşıyan Edirne Gazetesi’nde nöbet değişimi. 6 yıldan bu yana Edirne Gazetesi’nin imtiyaz sahipliğini yürüten Savaş Üner, bayrağı Edirne’de 22 yıldan bu yana gazetecilik yapan Mehmet Şenol’a, Edirne Gazetesi’ni devretti.

Edirne Gazetesi gibi köklü bir kurumu daha yukarılara taşımak için var gücüyle çalışacaklarını söyleyen Mehmet Şenol, basın mesleğinin ilkelerine bağlı kalarak en doğru haberi en hızlı şekilde okuyucu ile buluşturacaklarını belirtti.

Edirne Gazetesi’nin güçlü bir ekibe sahip olduğunu dile getiren Şenol, 62 yıllık ulu çınarın bu ekiple daha da iyi noktalara geleceğini belirtti.  Basılı gazetenin yanı sıra çağın gereksinimi olan dijital mecraları da en iyi ve en hızlı şekilde kullanacaklarını belirten Şenol, kentte yaşanan olayları ve gelişmeleri gazetenin sosyal medya hesaplarından sıcak gelişme olarak okuyucularıyla buluşturacaklarını söyledi.

Bir kesimin değil, Edirne’de yaşayan her bir bireyin sesi olmaya gayret göstereceklerini ifade eden Şenol, tarafının Edirne ve Edirne’nin menfaatlerinden yana olacağını dile getirdi.

Tarafsızlık ilkesinin sözde değil özde olacağının her okuyucu tarafından hissedileceğinin altını çizen Şenol, şunları söyledi, “62 yıllık bir geçmişe sahip bir gazetenin omuzlarımıza yüklediği yükün bilincindeyiz. Bu sorumluluk ve bilinçle hareket ederek, var olan çıtayı daha da yukarılara taşımak için var gücümüzle çalışacağız.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL