Güncel

EDİRNE İL ÖZEL İDARESİ’NDEN BASIN AÇIKLAMASI

Edirne İl Özel İdare Müdürlüğü yaptığı yazılı bir açıklamada bir yerel gazetede çıkan ve Edirne Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği’nden Vali Ekrem Canalp’ın bazı temsil ağırlama i,çinm ödeme yapıldığı iddialarına..

EDİRNE İL ÖZEL İDARESİ’NDEN BASIN AÇIKLAMASI

Edirne İl Özel İdare Müdürlüğü yaptığı yazılı bir açıklamada bir yerel gazetede çıkan ve Edirne Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği’nden Vali Ekrem Canalp’ın bazı temsil ağırlama i,çinm ödeme yapıldığı iddialarına cevap verdi.

Açıklama şöyle;

19.03.2022 tarihli Basın Açıklamamızda; Edirne Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliğinin ne geçmiş yıllarda ne de 2022 yılında birlik gelirlerinden Birliğimizin Başkanı olan Edirne Valimizin temsil ağırlama giderleri için hiçbir harcama yapılmadığı duyurulmuştu. Ancak bugün çıkan yerel bir gazetemizde harcama yapıldığına dair yeniden iddiada bulunulduğundan aşağıdaki hususların açıklanması gerekli görülmüştür:

  1. Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclis üyeleri olan muhtarlarımıza; Osmanlı İmparatorluğu’nun Balkan coğrafyasında dünya kültürel mirasına tesir ettiği izleri görmelerini, bu coğrafyadaki farklı kültürleri tanımalarını, bilgi, görgü ve tecrübelerini arttırıp bu tecrübelerini yaptıkları işlere yansıtmaları amaçlayan “Yurtdışı Balkan Ülkeleri Etkileşim ve Gelişim Programı” uygulanmıştır. Bu program doğrultusunda 2021 yılı Kasım ayında muhtarlarımız 3 gün boyunca Balkan ülkelerinde bulunmuşlardır.
  2. Muhtarlarımız bu inceleme gezisinde Balkan ülkelerindeki Türk Büyükelçilikleri ve Konsolosluklarımızı da ziyaret ederek karşılıklı görüş alışverişinde bulunmuşlardır. Ayrıca Türk nüfusunun yoğun olarak yaşadığı bölgelerde yerel yöneticiler ziyaret edilerek varolan ilişkilerin güçlendirilmesi hedeflenmiştir.
  3. İddia edilen Temsil ağırlama giderleri harcaması Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclis üyeleri olan muhtarlarımız için yapılmıştır. 19.03.2022 tarihli Basın Açıklamamızda belirttiğimiz gibi ne 2021 yılında, ne 2022 yılında nede daha önceki yıllarda birlik gelirlerinden Birliğimizin Başkanı olan Edirne Valimizin temsil ağırlama giderleri için hiçbir harcama yapılmamıştır.
  4. Ayrıca Motokros Parkuru yapımı ile ilgili yine aynı yerel gazetemizde İl Özel İdaremizin borçlanacağı belirtilerek bunun için ikna toplantıları yapıldığı iddia edilmektedir. Dün tarihli basın açıklamamızda belirttiğimiz gibi Motokros Parkuru yapımı ile ilgili hiçbir şekilde İl Özel İdaremizin borçlanma ihtiyacı yoktur. İhtiyaç olmayan borçlanmanın toplantısına da gerek yoktur.  Bu amaçla yapılmış bir toplantı da yoktur. İddialar tamamıyla gerçek dışıdır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL