Kültür Sanat

Edirne Kurtuluşunu Sertab Erener İle Kutlayacak

Edirne Kurtuluşunu Sertab Erener İle Kutlayacak

EDİRNE’DE KURTULUŞ KONSERİ

SARAÇLARDA SERTAB ERENER COŞKUSU

 

Edirne Belediyesi, Edirne’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıldönümünü Saraçlar Caddesi’nde düzenleyeceği ‘Kurtuluş Konseri’ ile kutlayacak. Ünlü Sanatçı Sertab Erener’in yer alacağı konsere tüm Edirne Halkı’nı davet eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “94 yıldır bu kentte gururla, güvenle, huzurla; cumhuriyetle, demokrasiyle ve Atatürk’le yaşıyor olmanın mutluluğu içerisindeyiz” dedi.  

basliksiz-1-1Edirneliler, esaretin altında verilen destansı mücadelenin 94. yılını her yıl olduğu gibi bu yıl da coşkuyla kutlayacak. Edirne Belediye Başkanlığı’nın Edirne’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıldönümü nedeniyle 25 Kasım 2016 Cuma Akşamı Saat:20.30’da Saraçlar Caddesi’nde düzenleyeceği konserde, ünlü sanatçı Sertab Erener sevenleriyle buluşacak.

                Türk Milleti’nin bağımsızlığına kavuşması adına başlattığı kurtuluş mücadelesinde Edirne’nin Mudanya Ateşkesi gereğince 25 Kasım 1922 tarihinde TBMM kuvvetlerince teslim alınmasıyla, kurtuluş mücadelesinin en önemli zaferlerinden birinin elde edildiğine dikkat çeken Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Her yıl daha da büyük bir coşkuyla kutladığımız 25 Kasım Kurtuluş Günü’nü bu yıl da Edirne’ye ve Edirnelilere yakışır bir şekilde kutlayacağız. Bağımsızlığımızı hür bir şekilde haykıracağımız bu günde tüm Edirnelileri Saraçlar Caddesi’nde düzenleyeceğimiz ‘Kurtuluş Konseri’ne davet ediyorum” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL