Güncel Siyaset

Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın 25 Kasım Edirne’nin Kurtuluşu mesajı

Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın 25 Kasım Edirne’nin Kurtuluşu mesajı

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın  25 Kasım Edirne’nin Kurtuluşu 93. yıldönümü neseniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Mesaj şöyle;

kürsü3

Şanlı Edirnemizin, şerhat şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun mutluluğunu ve kıvancını yaşıyoruz.

Edirnemizin kurtuluşunun 93’üncü yıl dönümünde sevincimiz ve heyecanımız ilk günkü gibi. Cumhuriyetimizin kuruluşu tüm dünyaya örnek bir bağımsızlık savaşı sonrasında gerçekleşmiştir. Cumhuriyet’e giden yolda her aşaması ayrı bir kahramanlık destanı olan Kurtuluş Savaşı’nda bağımsızlık ve vatan bütünlüğü koruma kararlılığını halkımız tüm dünyaya göstermiştir. Türk ordumuzun Büyük Taaruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşı zaferi sonrasında 11 Ekim 1922’de imzalanan Mudanya Ateşkes Antlaşması kapsamında işgal kuvvetleri ülkemizi terk etmeye başladı. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’e giden yolda Temmuz 1920’de Yunanlılar tarafından işgal edilen Serhat Şehri Edirnemiz, Türk kuvvetlerince 25 Kasım 1922’de kurtarılarak, Ulusumuza büyük moral kaynağı olmuştur.

Başta Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Vatan topraklarının düşman işgalinden kurtarılması yolunda aziz canlarını feda eden şehitlerimizi ve yaşamını yitiren gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Bu duygularla Edirnemizin kurtuluş coşkusunu yürekten paylaşıyor, Edirneli hemşerilerime selam ve sevgilerimi sunuyorum.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL