Siyaset

EDİRNE MİLLETVEKİLİ ERDİN BİRCAN’IN ASTEĞMEN KUBİLAY’IN MENEMEN’DE ŞEHİT EDİLMESİNİN YILDÖNÜMÜ MESAJI

EDİRNE MİLLETVEKİLİ ERDİN BİRCAN’IN ASTEĞMEN KUBİLAY’IN MENEMEN’DE ŞEHİT EDİLMESİNİN YILDÖNÜMÜ MESAJI

Tam 86 yıl önce, Cumhuriyet tarihimizin en acı olaylarından biri Menemen’de yaşandı. Öğretmen Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ve arkadaşları Cumhuriyet’in aydınlığını yıkmaya çalışan yobazlar tarafından 23 Aralık 1930’da katledildi. Asteğmen Kubilay ve arkadaşları kendi canlarını feda ederek, Cumhuriyeti ve laikliği hedef alan karanlık güçlere karşı Cumhuriyetimizin gücünü ve ölümsüzlüğünü kanıtladı.

erdin bircan kürsüCumhuriyetin ve değerlerinin aydınlık savunucusu Asteğmen Kubilay Cumhuriyetimizin ilk devrim şehididir. Kubilay’ı öldüren Cumhuriyet ve insanlık düşmanı, gerici, yobaz, katiller onursuzca tarih sahnesinden silinip gittiler. Kubilay ise ölümsüzce Türkiye Cumhuriyeti’nin onuru olmaya devam ediyor. Kubilay, 86 yıldır artan bir minnet ve özlemle anılıyor.

 

Cumhuriyet ve insanlık düşmanı yobazlar şunu bilmelidir ki, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık yolundan giden her genç, bir Kubilay’dır. Atatürk’e minnetle bağlı Türkiye Cumhuriyeti Yurttaşları Cumhuriyete her koşulda ve şartta sahip çıkmaya devam edecektir.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL