Güncel Siyaset

EDİRNE MİLLETVEKİLİ ERDİN BİRCAN’IN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

EDİRNE MİLLETVEKİLİ ERDİN BİRCAN’IN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

24 Kasım Öğretmenler Gününü içimiz buruk olarak kutlamaktayız. Cumhuriyetimizin teminatı nesilleri yetiştirecek olan öğretmenlerimiz hak ettikleri değeri görememektedir. Eğitimdeki çöküşün tüm yükü öğretmenlerimizin üzerine yıkılmıştır.

erdin-bircan-2-710x420AKP iktidarı 14 yılın sonunda eğitim sistemimizi çökertmiştir. Eğitimle ilgili en çok korktukları üç kelime; laik, bilimsel ve parasız eğitimdir. Eğitimi laiklikten, bilimsellikten ve her çocuğumuzun eşit olarak alacağı bir hizmet olmaktan çıkarmışlardır.

Bilimsellikten uzaklaştırılan bir eğitim zaten milli eğitim niteliğini kaybetmiştir. Laik eğitim, eğitimin milliliğinin ve bilime dayalı olmasının da baş desteğidir. Türkiye uluslararası eğitim ölçümlerinde en gerilerde yer almaktadır. Bir ülkenin geleceğini karatmak istiyorsanız AKP’nin eğitim politikalarını o ülkede uygulamanız yeterlidir. Cumhuriyetimizi kuranlar bize ne kadar güçlü bir cumhuriyet bırakmışlardır ki bu yıkıma direnmiştir.

Eğitim sistemini yok etmek için yoğun çaba harcayan AKP, öğretmen atama sistemini de rezil etmiştir. Atamalarda tek ölçüt yandaşlıktır. Hiçbir liyakat gözetilmemektedir. Öğretmen alımlarında getirilen mülakat sistemi tam bir rezalettir. Tek bir objektif ölçü olmadan öğretmen alımı yapılmış, hak eden binlerce aday mağdur edilmiştir.

Bugün, bizler için en değerli varlıklar olan öğretmenlerimiz maddi ve manevi açıdan itibarsızlaştırılmaktadır. Hak ettiklerinin çok altında ücretlerle çalışmak ve öğrencilerine bir şeyler kazandırmak için çalışan öğretmenlerimizin saygınlıkları da azaltılmaya çalışılmaktadır. Atanmayı bekleyen öğretmenler bir yanda öğretmenlerini bekleyen çocuklarımız diğer yandadır.

Eğitim sistemi bu kadar çürümüşken ülkede düzgün giden bir şeylerin olması mümkün değildir. Terörün önünü alamazsınız, ekonominiz sıkışır, içerde ve dışarda yaptığınız yanlışlarının bedelini halkınıza ödetirsiniz.

Cumhuriyetimizi yarınlara taşıyacak, Atatürk’e layık olacaksak bunu öğretmenlerimizi hak ettikleri yere getirerek başarabiliriz.

Bugün öğretmenler gününü buruk kutluyoruz. Ancak AKP’nin iktidardan gittiği gün öğretmenlerimizin bayramı olacaktır.

Öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarken; bize bu güzel ülkeyi armağan eden başöğretmenimiz Atatürk’ü, çocuklarımıza bir harf öğretebilmek için çalışırken şehit edilen öğretmenlerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL