Köşe Yazısı

Edirne Milletvekillerine açık mektubumdur

Edirne Milletvekillerine açık mektubumdur

2018 yılında yapılan Milletvekilliği genel seçimlerinde seçilen ve bugün görevlerine devam eden Edirne Milletvekillerimizin görev süreleri neredeyse 4 yıla yaklaşıyor.

Biliyorsunuz ki seçimlerde seçilen Edirne Milletvekili Erdin Bircan hayatını kaybetti. Kendisini buradan bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.

Bu dört yıl içerisinde sayın vekillerimiz Fatma Aksal, Okan Gaytancıoğlu ve Orhan Çakırlar, basın bültenleri ile yaptıkları çalışmaları basınla paylaşıyorlar.

Sayın vekillerimiz zaman zaman Ankara’da gerçekleşen buluşmaları sosyal medyadan paylaşarak “Biz Edirne için her zaman bir araya geliriz” mesajları da veriyorlar.

Ben buradan sayın 3 vekilimize de bir çağrıda bulunmak istiyorum.

Meclis şu an tatilde, Meclis Ekim ayına kadar kapalı.

Bu süreçte hazır sizlerde bölgede bulunuyorsunuz. Bu süreçte 3 vekilimiz bir araya gelmeli ve Edirne merkez olmak üzere bütün ilçeleri ziyaret ederek, halkla vatandaşla bir araya gelmeli hem 4 yılda yaptıklarını anlatmalı hem de vatandaşın halkın sorunlarını dinlemeli bence.

2023 Haziran’ında yapılacak seçimler öncesi hem bu ziyaretler bir seçim çalışması niteliği taşıyacaktır.

Benim bu çağrım 3 vekilimizin hep bir arada olarak bu toplantıları yapmaları ve Edirne’nin vekillerinin Edirne için her zaman bir araya gelebileceklerinin ortaya konması anlamında önemlidir.

Siyasi görüşleri ayrı da olsa Edirne için her zaman bir şeyler yapmaya çalışan başta İktidar Milletvekilimiz  Sayın Aksal, Muhalefet Vekillerimiz Sayın Gaytancıoğlu ve Sayın Çakırlar’a buradan bir açık mektubum olsun bu yazı.

Bakalım sayın vekillerimiz bu konuda duyarlılık gösterip bu çağrıya cevap verecekler mi?

Umarım ki 3 vekilimiz de hep beraber halkın arasında olmaktan ve yaptıklarını anlatmaktan çekinmezler.

Eğer bu ziyaretler gerçekleşirse bunun bir çok ile de örnek olacağına inanıyorum.

Bekleyeceğiz ve göreceğiz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL