Güncel Okuma Sayısı: 58

“Edirne Olarak Doğal Afet Yaşadık”

Edirne’ de Salı akşamı başlayan ve iki gün devam eden yoğun yağış hayatı olumsuz etkilemiştir. Meteoroloji verilerine göre metrekareye 100 kg dan fazla olan yağışlar için doğal afet olarak tanımlanmıştır…

“Edirne Olarak Doğal Afet Yaşadık”

Edirne’ de Salı akşamı başlayan ve iki gün devam eden yoğun yağış hayatı olumsuz etkilemiştir. Meteoroloji verilerine göre metrekareye 100 kg dan fazla olan yağışlar için doğal afet olarak tanımlanmıştır. Edirne ise metrekareye 128 kg yağış alarak rekor bir sel felaketi ile karşı karşıya kalmıştır. 1930 yılından beri kayda alınan Meteoroloji verilerine göre en çok yağış bugüne kadar metrekareye 110 kg ile 1953 yılında yaşanmıştır.

Edirne tarihinin en büyük yağışına karşı başta Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan olmak üzere tüm personeli ile birlikte bu doğal afet sonucu oluşan zararları minimize etmek için ellerinden gelen bütün çabayı göstermişlerdir. CHP Merkez İlçe Başkanlığı olarak mahallelerimiz ve merkeze bağlı köylerimizde yerinde tespitlerde bulunarak halkımıza yardımcı olmaya çalışmış ve atlattığımız bu doğal afet için geçmiş olsun dileklerimizi sunmuş bulunmaktayız. Bu vesile ile halkımıza atlattığımız bu afetten dolayı tekrar geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.

Saygılarımla

CHP Merkez İlçe Başkanı

Nedim İŞCAN

REKLAM

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL