Turizm

Edirne Valiliği’nden Saros’da denetimler

Edirne Valiliği, turizm sezonunun başlaması ile birlikte Saroz körfezi, Keşan ve Enez ilçeleri sahil bandında denetimlerini arttırdı. Yapılan denetimlerde, işletmeler uyarılarak vatandaşların plaj ve sahil bandını rahat kullanımı için gerekli..

Edirne Valiliği’nden Saros’da denetimler

Edirne Valiliği, turizm sezonunun başlaması ile birlikte Saroz körfezi, Keşan ve Enez ilçeleri sahil bandında denetimlerini arttırdı.

Yapılan denetimlerde, işletmeler uyarılarak vatandaşların plaj ve sahil bandını rahat kullanımı için gerekli önlemler alındı.

Edirne Valiliği, bölgede plaj işletmecileri veya site sakinleri tarafından şezlong, şemsiye, loca vb. unsurların neredeyse denizin içerisine kadar konularak vatandaşların kıyılardan yararlanmasının kısıtlandığı şikâyetleri üzerine denetimlerini arttırdı.

Saros körfezi sahil bandında denetimlere devam edileceğini ifade eden Vali Kırbıyık; biliyorsunuz, Saros körfezi tertemiz kumsalları ve pırıl pırıl deniziyle ilimizin gözbebeği. Bizimde özellikle yaz aylarında çalışmalarımızı yoğunlaştırdığımız bir alan. Bu bölgede vatandaşlarımızın sahil ve plajlarımızdan huzur içerinde faydalanabilmesi için gerekli denetimlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Konu ile ilgili olarak görevli ekiplerimiz de sürekli sahada çalışıyorlar. İsteğimiz, yasal çerçevede halkımızın bu güzel sahillerimizden mümkün olduğunca faydalanması, güzel Enez’imizden, Erikli’den Sultaniçe’den keyifli anılarla ayrılmasıdır.

Jandarma ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü ekipleri, gelen şikayetler üzerine Türkiye’nin en temiz ve denizi ve sahillerinin yer aldığı Saroz körfezinde vatandaşların huzur ve güveni için denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Yapılan denetimlerden Keşan ve Enez sahil bandında vatandaşların yoğun olarak denize girdiği bölgelerde işletme ve siteler tarafından denize sıfır konulan şezlong, şemsiye ve localar, uygun olan bölgelerde 10 metreye, sahili dar olan bölgelerde ise kıyı çizgisinden itibaren 5 metreye çekildi.

Geçtiğimiz yıllarda işlemelerin uygulamaları nedeniyle sahillere ulaşmakta sıkıntı yaşadıklarını, zaman zaman gergin anların yaşandığını belirten vatandaşlar ise yapılan uygulamayı yerinde bulduklarını ve desteklediklerini söylediler.

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde sahil ve plajlardan faydalanabilmesi için kıyı kenar kanunu çerçevesinde gerekli denetlemeler sürdürülecek.

YORUMLAR (1)

  1. SALİH MEHMET BAŞLI diyorki:

    Ölçüm metre yerine feet (30,48 cm ) ölçü birimi kullanılıyor. Eriklide gelip ölçüm yapın görelim.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL