TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 356.636
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 29.643
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 215
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 31.467
Güncel

Edirne Valisi Canalp’in Gaziler Günü mesajı

EDİRNE (AA) – Edirne Valisi Ekrem Canalp, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Vali Canalp, mesajında Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazilik” ve “Mareşallik” rütbesinin verilişinin 100…

Edirne Valisi Canalp’in Gaziler Günü mesajı
EDİRNE (AA) – Edirne Valisi Ekrem Canalp, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Canalp, mesajında Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazilik” ve “Mareşallik” rütbesinin verilişinin 100. yıl dönümünde, Gaziler Günü’nü kutlamanın heyecan ve mutluluğunun yaşandığını belirtti.

Vatanını ve bağımsızlığını her şeyden üstün tutan Türk milletinin tarihinin kahramanlık mücadeleleri ile dolu olduğunu vurgulayan Canalp, “Türk milleti, var olduğu günden bu yana, ülkesine, milli ve manevi değerlerine, birlik ve beraberliğine yönelen tehditlere karşı yediden yetmişe canı pahasına mücadele etmiştir. Uğruna büyük bedeller ödenerek kazanılan bu vatan, bizlere şehit ve gazilerimizin en kutsal emanetidir.” ifadelerini kullandı.

Canalp, Türk milletinin kutsal değerlerini, vatan ve bayrak sevgisini her şeyin üstünde tutan, bu uğurda hayatlarını feda etmekten çekinmeyen kahramanları sayesinde karşısına çıkan tüm badireleri atlatacak güce, dirayete ve kararlılığa sahip olduğunu belirtti.

Şehitlik ve gaziliğin, Türk milletinin gönlündeki en yüce ve en ulvi makamlar olduğunu vurgulayan Canalp, şunları kaydetti:

“Devletini ve milletini canından aziz bilerek bu ulvi makamlara yükselmiş olan şehit ve gazilerimiz, her zaman milletimizin gurur kaynağı olmuştur. Ülkemizin bağımsızlığı ile huzur ve güvenliğini muhafaza etmek için her türlü fedakârlığı ortaya koyan ve bu uğurda tereddüt etmeden canlarını feda etmeyi göze alan gazilerimiz, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleri ve Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleridir.

Bugün millet olarak, birlik ve beraberlik içinde, bağımsız ve hür yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzun bilinciyle Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Hayatta olan gazi ve malullerimizi de en derin şükran, sevgi ve saygıyla selamlıyor, aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzurlu ömürler diliyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL