TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 356.636
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 29.643
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 215
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 31.467
Güncel

Edirne Valisi Canalp’ten 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

EDİRNE (AA) – Edirne Valisi Ekrem Canalp, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Canalp mesajında, Türk halkının Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan büyük zaferin 99. yıl dönümünü kutlamanın heyecanını..

Edirne Valisi Canalp’ten 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı
EDİRNE (AA) – Edirne Valisi Ekrem Canalp, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Canalp mesajında, Türk halkının Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan büyük zaferin 99. yıl dönümünü kutlamanın heyecanını yaşadığını belirtti.

Büyük Taarruz ile tarihten silinmek istenen Türk milletinin istiklal ve istikbaline sahip çıkarak elde ettiği zaferi şanlı mazisine altın harflerle yazdırdığını ifade eden Canalp, şunları kaydetti:

“Bağımsızlık inancımızı, hür yaşama kararlılığımızı tüm dünyaya bir kez daha ilan ettiğimiz şeref ve gurur günümüz olan 30 Ağustos Zaferi, milletimizin ortak değerlerde bütünleşerek, birlik ve beraberlik içerisinde yazdığı bir destandır.

Dün olduğu gibi bugün de aziz milletimiz, ülkesini tehdit altında gördüğünde olağanüstü bir vatanseverlik ve kahramanlıkla bu tehdidi bertaraf ettiğini, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, ülkesi için çekinmeden canını siper edeceğini, ülkesi ve milletiyle sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL