Bölgeden Güncel Manşet

Edirne Valisi Duruer’in Yambol ziyaretine Dınkırcı’da katıldı.

Edirne Valisi Duruer’in Yambol ziyaretine Dınkırcı’da katıldı.

EDİRNE VALİSİ HASAN DURUER’İN YAMBOL ZİYARETİ

 

Edirne Valisi Hasan Duruer ve beraberindeki heyet Bulgaristan’ın Yambol Kentini ziyaret ederek resmi temaslarda bulundu.

 

Vali Duruer ilk olarak Yambol  Valisi Dimitır İvanov ve Yambol Belediye Başkanı Georgi Slavov’u ziyaret etti.

 

Ziyaret sırasında Edirne Valisi Hasan Duruer’e; Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Elçi Metin Kılıç, Burgas Başkonsolosu Cem Ulusoy, Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan,Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Necdet Bayırlı, Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Yardımcı ve  Özel Kalem Müdürü İbrahim Tarancı eşlik ettiler.

 

Yambol Valisi Dimitır İvanov ve Yambol Belediye Başkanı Georgi Slavov ile gerçekleşen görüşmede, her iki ülkenin ortak geleceklerini ve geçmişlerini konuşarak işbirliği alanında yapılabilecek çalışmalar hakkında fikir alış verişinde bulunularak, Edirne ve Yambol arasında yapılabilecek ortak çalışmalar masaya yatırıldı.

 

Karşılıklı fikir alış verişi sonrasında konuşan Vali Duruer “Her şeyden önce bizim kapılarımız açık. İstediğiniz zaman gelebilirsiniz. Spor, kültür ve sanat alanlarında karşılıklı vatandaşlarımızın gidip gelmeleri çok önemli. Ancak giriş ve çıkışlarda en büyük sorunun Bulgaristan’ın Türkiye’ye uyguladığı vizenin olduğunu ” ifade etti.

Vali Duruer Yambol Belediye Meclisince sözde ermeni soykırımını tanıma kararının iptal edilmesinden duyduğu memnnuniyeti dile getirerek, Yambol Valisi Dimitır İvanov ve Yambol Belediye Başkanı Georgi Slavov teşekkür etti.

Ziyaret sonunda her iki Vali ve belediye başkanı verilen karşılıklı hediyelerin ardından bu tip görüşmelerin karşılıklı ve daha sık yapılması temennisinde bulundular.

Vali Duruer ve beraberindeki heyet resmi temeasların arıdından Yambol da bulunan Eski Camii ve kapalı olan Bedesteni ziyaret etti.

Camii ziyarettinde Bölge Müftüsü Akif Akifov ve camii cemati ile bir araya gelerek bilgi alan Vali Duruer, Yambol’a bir mescit yapılması konusunda gerekli desteği vereceğini ifade etti.

Türk Firması olan Elopar’ın tesini ziyaret eden Edirne Valisi Hasan Duruer ve beraberindeki son olarak, Elhovo Belediye Başkanı Petar Kirov’u ziyaret ederek, Elhovo’da bulunan Avrupa Birliği’nin (AB) maddi destek verdiği ‘Edirne ve Elhovo’da dinlenme,eğlenme ve turizm koşullarını oluşturma amaçlı işbirliği projesi’ kapsamında yapımı gerçekleşen tesisi gezdiler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL