Edirne’de 11 Ocak’ta Okullar Tatil Olacak mı?

Edirne’de 11 Ocak’ta Okullar Tatil Olacak mı?

11 Ocak Çarşamba Edirne’de Okullar Tatil Mi? Edirne Valiliği Kar Tatili Açıklaması Bekleniyor Edirne’de 10 ocak Salı günü okullar tatil edildi. Olumsuz hava şartların etkili olmaya devam ettiği ilde 11 Ocak Çarşamba günü de eğitime ara verilmesi bekleniyor. Valilik tarafından konu hakkında açıklama yapılması bekleniyor. Olumsuz hava şartları Edirne’de okulları tatil ettirdi. İl genelinde eğitime...

Haberin Tarihi: 10 Ocak 2017 - Okunma Sayısı:693 defa okundu.

11 Ocak Çarşamba Edirne’de Okullar Tatil Mi? Edirne Valiliği Kar Tatili Açıklaması Bekleniyor

Edirne’de 10 ocak Salı günü okullar tatil edildi. Olumsuz hava şartların etkili olmaya devam ettiği ilde 11 Ocak Çarşamba günü de eğitime ara verilmesi bekleniyor. Valilik tarafından konu hakkında açıklama yapılması bekleniyor.
edirne-kar-tatili-1Olumsuz hava şartları Edirne’de okulları tatil ettirdi. İl genelinde eğitime bir gün ara verilirken kamuda görev yapan engelli ve hamile personel bir gün süre ile idari izinli sayıldı. Valilik tarafından alınan kanal gereği il genelindeki Milli Eğitime Bağlı tüm resmi ve özel okullar 10 Ocak Salı günü tatil edildi.

Edirne’de olumsuz hava şartları devam ediyor. Şehirdeki oluşan görüntüler kartpostalları aratmazken dondurucu soğuk Salı ve Çarşamba günü etkisini gösterecek. 10 Ocak ve 11 Ocak tarihlerinde en düşük sıcaklık -10 derece olarak ölçülürken, en yüksek -3 derece olacak. İl genelinde kar yağışının Cuma gününe kadar devam etmesi bekleniyor. Olumsuz hava şartlarının devam etmesi durumunda 11 Ocak Çarşamba günü de Edirne’de eğitime ara verilmesi bekleniyor.

EDİRNE İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

Valilik Açıklaması

10 Ocak Salı günü için Edirne Valiliği tarafından alınan kararı Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan duyurdu. Özcan, valilik kararı ile olumsuz hava şartları nedeniyle il genelindeki Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm resmi ve özel okulları tatil edildiğini ifade etti. Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada ise il genelindeki kamu kurumlarında görev yapan engelli ve hamile personelin 1 gün süre ile idari izinli sayılacağı duyuruldu.

11 Ocak Çarşamba günü devam etmesi beklenen olumsuz hava şartları konusunda Meteoroloji’den gelecek uyarılar doğrultusunda okulların tatil olup olmayacağına Valilik karar verecek. Valilik tarafından yapılacak olan açıklama haberimizdeki yerini alacak.

Yorum Kapalıdır.

Arşiv

Reklam Alanı