Asayiş

Edirne’de 64 Kaçak Göçmen Yakalandı

HABER MERKEZİ- Edirne İl Jandarma Komutanlığı, göçmen kaçakçılığı ile mücadele kapsamında gerçekleştirdiği operasyonda, Bulgaristan’a yasa dışı yollardan geçmeye çalışan 64 kaçak göçmeni yakaladı. Jandarma ekipleri,  ormanlık alanda devriye atarken, aralarında..

Edirne’de 64 Kaçak Göçmen Yakalandı

HABER MERKEZİ- Edirne İl Jandarma Komutanlığı, göçmen kaçakçılığı ile mücadele kapsamında gerçekleştirdiği operasyonda, Bulgaristan’a yasa dışı yollardan geçmeye çalışan 64 kaçak göçmeni yakaladı.

Jandarma ekipleri,  ormanlık alanda devriye atarken, aralarında Suriye, Afganistan ve Filistin uyrukluların da bulunduğu 64 kaçak göçmeni tespit etti. Göçmenler, jandarma ekiplerince gözaltına alındı.

Yasa dışı yollardan giriş yapan göçmenler, ülkelerine iade işlemleri için İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

Jandarma Komutanlığı, göçmen kaçakçılığı ile mücadeleye kararlılıkla devam edeceğini açıkladı.

EDİRNE VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Edirne Valiliği, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Edirne İl Jandarma Komutanlığınca göçmen kaçakçılığı ile mücadele kapsamında icra edilen önleyici kolluk devriyesi esnasında, Bulgaristan ülkesine yasadışı yollardan geçmek için ormanlık alanda bekleyen 50 Suriye, 13 Afganistan ve 1 Filistin uyruklu toplam 64 göçmen yakalanmıştır. Yurda yasadışı yollardan giriş yapan göçmenler ülkelerine iade işlemleri için İl Göç İdaresine teslim edilmiştir.” denildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL