TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 302.735
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 52.676
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 248
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 32.539
Bölgeden Okuma Sayısı: 1.929

Edirne’de 8 köpek yavrusu ölüsü bulundu

– Hayvanseverler olaya tepki gösterdi  EDİRNE (AA) – Edirne’de bazı kişilerce öldürüldüğü sanılan 8 köpek yavrusu bulundu. Bosnaköy yakınlarındaki Nato Köprüsü mevkisinde ölmüş 8 köpek yavrusunu görenler, durumu güvenlik görevlilerine bildirdi. Olay yerine..

Edirne’de 8 köpek yavrusu ölüsü bulundu
– Hayvanseverler olaya tepki gösterdi
 EDİRNE (AA) – Edirne’de bazı kişilerce öldürüldüğü sanılan 8 köpek yavrusu bulundu.

Bosnaköy yakınlarındaki Nato Köprüsü mevkisinde ölmüş 8 köpek yavrusunu görenler, durumu güvenlik görevlilerine bildirdi.

Olay yerine gelen Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP), jandarma ve Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı yetkilileri inceleme yaptı.

Yetkililer köpekleri incelemek üzere barınağa götürdü.

Bölgeye gelen hayvanseverler gözyaşlarını tutamadı ve olaya tepki gösterdi.

Edirne’de bazı kişilerce öldürüldüğü sanılan 8 köpek yavrusu bulundu.
Bosnaköy yakınlarındaki Nato Köprüsü mevkisinde ölmüş 8 köpek yavrusunu görenler, durumu güvenlik görevlilerine bildirdi. Olay yerine gelen Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP), jandarma ve Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı yetkilileri inceleme yaptı. Edirne Doğa ve Çevre Sokak Hayvanlarını Koruma Derneğinin saha sorumlusu Mürvet Taşvur, açıklama yaptı. ( Cihan Demirci – Anadolu Ajansı )

Edirne Doğa ve Çevre Sokak Hayvanlarını Koruma Derneğinin saha sorumlusu Mürvet Taşvur, gazetecilere yaptığı açıklamada, hayvanlara şiddetin devam ettiğini söyledi.

Duyarlı vatandaşların ihbarıyla olay yerine geldiklerini anlatan Taşvur, “Canilik, ne denilebilir ki, bu kaçıncı olay. Alkol alan kişiler burada ateş yakmışlar, ateşe hayvanları atmışlar. Bu nasıl bir vahşet, nasıl bir insanlık. İnsanlarda Allah korkusu olmalı.” dedi.

Taşvur, ilgili yerlere şikayette bulunduklarını sözlerine ekledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL