TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 148.636
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 6.436
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 165
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 8.812
Bölgeden Okuma Sayısı: 836

Edirne’de at ve eşekler yönetmelik gereği kimliklendirildi

 EDİRNE (AA) – Edirne’de, Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğüne ait “Tek Tırnaklı Hayvanların Tanımlanması ve İzlenmesine Dair Yönetmelik” kapsamında kimliklendirme çalışması yapıldı. İl ve ilçelerde görevli Tarım..

Edirne’de at ve eşekler yönetmelik gereği kimliklendirildi
 EDİRNE (AA) – Edirne’de, Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğüne ait “Tek Tırnaklı Hayvanların Tanımlanması ve İzlenmesine Dair Yönetmelik” kapsamında kimliklendirme çalışması yapıldı.
Edirne’de, Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü’nün “Tek Tırnaklı Hayvanların Tanımlanması ve İzlenmesine Dair Yönetmeliği” kapsamında kimliklendirme çalışması yapıldı.( Edirne Tarım ve Orman Müdürlüğü – Anadolu Ajansı )

İl ve ilçelerde görevli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü personeli tarafından tek tırnaklı hayvanlara tanımlama çipleri takıldı.

Ekipler il merkezi, ilçe ve köylerindeki 293 at ve 309 eşeği kimliklendirdi.

Tek tırnaklıların kimliklendirilmesinin zorunluğu olduğu ve bunu uygulamayan  yetiştiricilere idari yaptırım cezası verileceği kaydedildi.

Bu çalışmayla, tek tırnaklıların kayıt altına alınması, hareketlerinin izlenmesi, tek tırnaklı hastalıklarının etkin kontrolünün sağlanması, ilgili birimlerce sağlık, ıslah ve istatistik kayıtlarının daha düzenli tutulması amaçlanıyor.

 

İLANIN DETAYLARI İÇİN FOTOĞRAFIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL