TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 213.297
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.091
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 63
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.219
Ekonomi Haberleri Okuma Sayısı: 179

EDİRNE’DE CİĞERCİLER’İN YÜZÜ GÜLMEYE BAŞLADI

Şafak ÇEKVER EDİRNE / UHA – İçişleri Bakanlığı’nca yayımlanan yeni genelge doğrultusunda 1 Haziran’dan itibaren normalleşme sürecinde kurallara uyarak yeniden dükkanlarını açan ciğerciler, “Kehribar kadar sarı, kelebek kadar hafif” diye nitelendikleri..

Şafak ÇEKVER

EDİRNE / UHA – İçişleri Bakanlığı’nca yayımlanan yeni genelge doğrultusunda 1 Haziran’dan itibaren normalleşme sürecinde kurallara uyarak yeniden dükkanlarını açan ciğerciler, “Kehribar kadar sarı, kelebek kadar hafif” diye nitelendikleri tava ciğerini müşterilerine sunmanın memnuniyetini yaşamaya başladılar.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle uzun bir süre kapalı kaldıktan sonra dükkanlarını açan Edirneli ciğerciler, yeni normalleşme sürecine uyum sağlamaya başladı.

İş yerlerinde maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak hizmet veren ciğerciler, yeni dönemle birlikte hareketlilik yaşıyor.

Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Kontrol Derneği Başkanı Bahri Dinar, dükkanlar’ın uzun bir aradan sonra açılmasıyla esnafın yüzünün gülmeye başladığını söyledi.

Titiz önlemler alarak hizmet vermeye başladıklarını belirten Dinar, “İşimizi, aşımızı ve katma değer oluşturmayı çok özlemiştik. Allah’a şükürler olsun dükkanlarımızı açtık, müşterilerimiz gelmeye başladı. Aşkımız olan tava ciğerini pişirmeye başladık, müşterilerimize servis yapıyoruz. Yeni bir dönem başladı ve gerekli tüm hijyen kurallarını alarak çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL