Güncel Manşet

Edirne’de esrar operasyonu…

Edirne’de esrar operasyonu…

Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce yapılan  Uyuşturucu Madde Ticareti suçuna yönelik yapılan çalışmalarda;

 15.02.2013 uyuşturucu kaçakçılığı (2) 15.02.2013 uyuşturucu kaçakçılığı (4)

KOM Şube Müdürlüğü’nce alınan bir bilgide açık kimlik bilgileri belli olmayan T. isimli bir şahsın İlimize İstanbul İlinden uyuşturucu madde getireceği yönünde bilgilerin alınması üzerine, gerekli tertibatlar alınarak Edirne-Turnikeler ve Edirne-Kırklareli Yol Kavşağında yolcu otobüslerinde yakalamaya yönelik çalışmalara başlanılmış, 11/02/2013 günü saat: 23.40 sıralarında Edirne-Turnikelere intikal eden U. firmasına ait yolcu otobüsünde yapılan kimlik kontrollerinde 25 numaralı koltukta oturan şahsın T.H. isimli şahıs olduğu ve görevlilerce  yapılan kimlik kontrolleri sırasında heyecanlı hareketler sergilemesi üzerine bahse konu T. İsimli şahsın T.H. isimli şahıs olabileceği değerlendirildiğindin, otobüste kendisine ait herhangi bir eşya veya valizin olup olmadığı sorulduğunda şahsın ‘Yoktur’ demesi üzerine’ şüpheli hareketleri sebebiyle otobüste bulunan diğer yolcuların da mağdur olmaması için şahıs refakate alınarak Edirne Otogarına intikal ettirilmiş, diğer yolcuların otobüsü terk etmesi sonucu otobüste yapılan incelemeler sonucu şahsın oturduğu koltuğun üzerindeki eşya ve valiz koymak için ayrılan bölmede toplam daralı ağırlığı (2) kilo (050) gram gelen ESRAR maddesi ele geçirilmiş, şahsa Esrar maddesi sorulduğunda şahıs bu maddenin kendisine ait olduğunu beyan etmiştir.

 

Olayla ilgili olarak yakalanan T.H. isimli şüpheli 12/02/2013 günü adli makamlara sevk edilmiş, yapılan sorgusu sonucunda T.H. isimli şüpheli adil makamlarca serbest bırakılmıştır.

 

Edirne Emniyet Müdürlüğü’nce  Uyuşturucu Madde Ticareti suçuna karşı kapsamlı, projeli ve planlı operasyonel çalışmaların artarak ve  kararlılıkla devam edeceği belirtildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL