Güncel Manşet

Edirne’de Extacy operasyonu

Edirne’de Extacy operasyonu

Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince, uyuşturucu madde ticareti suçuna yönelik olarak yapılan çalışmalarda;

 

10/12/2012 Günü T.E.nin sürücülüğünü yaptığı S.K.nın yolcu olarak bulunduğu tır aracının ülkemize giriş yapmak için geldiğinde beraberinde uyuşturucu (Extacy) madde getireceği bilgisinin alınması üzerine yapılan çalışmalarda, 42 plakalı tır aracı ile Türkiye ye giriş yapmak üzere Kapıkule Kara Hudut Kapısına gelen araç, X-Ray cihazına getirilerek narkotik dedektör köpeği Bonny maarifetiyle yapılan aramada aracın kabin kısmında daralı ağırlığı 11670 GRAM GELEN (yaklaşık 38.150 adet) EXTACY uyuşturucu hap ele geçirilmiş, araçta bulunan T.E. ve S.K. görevlilerce yakalanarak Şube Müdürlüğüne getirilmiş, şahıslar alınan ifadelerinin ardından Edirne Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmişlerdir.

 

Edirne Emniyet Müdürlüğü’nce Uluslararası Uyuşturucu Madde Ticareti suçuna karşı kapsamlı, projeli ve planlı operasyonel çalışmaların kararlılıkla devam edeceği açıklandı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL