TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
 • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 355.317
 • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 22.687
 • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 198
 • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 24.366
Kültür
 • Okuma Sayısı: 321

 • Edirne’de Meriç Nehri’nin merkezde kalan kısmı ile Çandır köyü “doğal sit alanı” ilan edildi

  EDİRNE (AA) – Edirne Valiliğinden, kentteki doğal güzelliklerin “doğal sit alanı” ilan edildiği bildirildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2023 hedefleri doğrultusunda her yıl korunan alan..

  Edirne’de Meriç Nehri’nin merkezde kalan kısmı ile Çandır köyü “doğal sit alanı” ilan edildi
  EDİRNE (AA) – Edirne Valiliğinden, kentteki doğal güzelliklerin “doğal sit alanı” ilan edildiği bildirildi.
  Edirne Valiliğinden, kentteki doğal güzelliklerin “doğal sit alanı” ilan edildiği bildirildi. ( Edirne Valiliği – Anadolu Ajansı )

  Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2023 hedefleri doğrultusunda her yıl korunan alan miktarının yüzde 20 artırılması için, doğal güzellikler ve jeolojik açıdan ender bulunan Edirne’de Meriç Nehri’nin merkezde kalan kısmı ve Enez ilçesinin Çandır köyü, Resmi Gazete’deki haritada gösterildiği şekliyle “Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı” ve “Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı” olarak tescil edildi.

  Edirne Valiliğinden, kentteki doğal güzelliklerin “doğal sit alanı” ilan edildiği bildirildi. ( Edirne Valiliği – Anadolu Ajansı )

  Tescil edilen bu alanlara ait koordinat ve parsel bilgilerine “www.tvksays.csb.gov.tr” adresinden ulaşılabileceği belirtildi.

  YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

  ÜYE GİRİŞİ

  KAYIT OL