Siyaset Spor

Edirne’de Motokros Şampiyonası’na katıldı

AK Parti Edirne Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı Fatma Aksal Edirne’de gerçekleşen motokros şampiyonalarına katıldı. Şampiyona sonrası açıklamalarda bulunan Aksal, Edirne’nin spor potansiyeline vurgu yaparak..

Edirne’de Motokros Şampiyonası’na katıldı

AK Parti Edirne Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı Fatma Aksal Edirne’de gerçekleşen motokros şampiyonalarına katıldı.

Şampiyona sonrası açıklamalarda bulunan Aksal, Edirne’nin spor potansiyeline vurgu yaparak şunları kaydetti:

“Tarihin Başkentinde “Sınırları Zorluyoruz” sloganıyla Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ile sporla özdeşleşmiş Edirnemizde 3 #motokros şampiyonasını gurur ve mutlulukla gerçekleştirdik.

Fetihlerin başkenti, Tarih-Kültür kenti Edirnemizi sporda da Avrupa’nın başkenti yapmayı hedefliyoruz.

Edirne stratejik konumu itibarıyla hem bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış, hem Avrupa’ya geçiş güzergahı ile tarih boyu önemli bir yere sahip olmuş, kültürel zenginliğine zenginlik katmış Osmanlı Devletinin uzun yıllar başkenti olarak tarihteki yerini almıştır. Bunun yanı sıra nehirleri ve su kaynakları ile su sporlarına, yağlı güreşleri ile ata sporumuza öncülük eden bir şehrimiz var.

Böyle bir orgsnizasyonu bu gurur ve mutlulukla gerçekleştirdik.Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, tüm katılımcıları kutluyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL