Güncel Manşet

Edirne’de sahte para operasyonu

Edirne’de sahte para operasyonu

(Videolu Haber)-

14 Mayıs 2014 tarihinde Edirne’de  faaliyet gösteren bir pastanede A.B.E. isimli şahsın sahte 200 TL banknot ile alış veriş yapmaya çalıştığının anlaşılması üzerine adı geçen şahıs Edirne Emniyet Müdürlüğü ekiplerince  yakalandı.

Konu ile ilgili yapılan çalışmalarda A.B.E isimli şahsın ilimize 34 plakalı bir araç ile geldiği,  G.Y. ile C.K. isimli şahıslar ile suçun işlenmesinde birlikte hareket ettikleri tespit edilmiş, yapılan takip neticesinde G.Y. ile C.K. isimli şahıslar 34xxxxx plakalı araç ile İstanbul istikametine seyir halinde iken Edirne  otoban gişelerinde yakalanmışlardır. Şahısların üzerinde ve araçta yapılan aramalarda toplam 25 adet 200 TL banknot ile suçtan elde edildiği değerlendirilen 2.785.00 TL para ele geçirildi.

indir

Devam ettirilen çalışmalarda şüphelilerin Edirne’de 7 farklı işyerinde ucuz ürünler satın aldıkları, bu alış verişlerde sahte 200 TL banknot kullandıkları, alış verişler esnasında  K.B. isimli şahsın da şüphelilere yardım ettiği tespit edilmiş, K.B. isimli şahıs 15 Mayıs 2014 günü yakalanarak gözaltına alınmış, şahsın üzerinde 1 adet sahte 200 TL banknot ele geçirilmiştir.

 

Sonuç olarak; şüphelilerin Edirne’deki  suç faaliyetleri tam olarak aydınlatılmış, tespit edilebilen mağdurların tamamına ulaşılmış, soruşturma kapsamında 5’i alış verişte kullanılan toplam 32 adet sahte 200 TL banknot ele geçirilmiş olup, şüpheliler tarafından ilimizde faaliyet gösteren bir markette kullanılan 2 adet sahte 200 TL banknotun ise bankaya teslimi sırasında sahteliğinin anlaşıldığı ve banka tarafından alıkonulduğu tespit edilmiştir.

 

Şüphelilerin, ilimize geliş güzergahları üzerinde bulunan İstanbul, Kırklareli ve Tekirdağ illerinde de sahte para kullandıkları değerlendirildiğinden ilgili Emniyet Müdürlükleri ile irtibata geçilmiş, bu bağlamda araştırmalar devam etmektedir.

 

A.B.E., G.Y., C.K. ve K.B. isimli şahıslar 16.05.2014 günü Edirne Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilerek, sorgularının ardından mahkemeye sevk edilen şüphelilerin tamamı tutuklanarak cezaevine teslim edildiler.

Haberle ilgili görüntüleri aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL