TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 151.342
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.862
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 164
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 7.905
Güncel Okuma Sayısı: 327

Edirne’de sınır ötesi müşterileri olan pazar Kovid-19 tedbirleri kapsamında kapatıldı

EDİRNE (AA) – Edirne‘de pek çok ürünün uygun fiyata bulunabildiği komşu ülkelerden  gelenlerin de alışveriş için tercih ettiği pazar, Kovid-19 tedbirleri kapsamında kapatıldı. Cuma günleri kurulan züccaciyeden, tekstile, meyve sebzeden, tuhafiyeye..

Edirne’de sınır ötesi müşterileri olan pazar Kovid-19 tedbirleri kapsamında kapatıldı
EDİRNE (AA) – Edirne‘de pek çok ürünün uygun fiyata bulunabildiği komşu ülkelerden  gelenlerin de alışveriş için tercih ettiği pazar, Kovid-19 tedbirleri kapsamında kapatıldı.
Edirne’de pek çok ürünün uygun fiyata bulunabildiği komşu ülkelerden gelenlerin de alışveriş için tercih ettiği pazar, Kovid-19 tedbirleri kapsamında kapatıldı. ( Salih Baran – Anadolu Ajansı )

Cuma günleri kurulan züccaciyeden, tekstile, meyve sebzeden, tuhafiyeye çeşitli ürünlerin satıldığı, halk arasında “Sosyete Pazarı” olarak bilinen Ulus Pazarı, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında İl Hıfzısıhha Kurulu kararıyla 2 hafta süreyle kapatıldı.

Bulgar vatandaşlarının sıklıkla geldiği pazarın kapatıldığı, Bulgaristan’daki yayın organlarından ve sosyal medya gruplarından duyuruldu. Buna rağmen kente bu durumdan bilgisi olmadan gelen az sayıdaki kişi pazarın kapısından geri döndü.

Bu arada Bulgaristan’da da Kovid-19 vakalarının artması nedeniyle son günlerde Bulgar turistlerin kente gelişlerinin azaldığı gözleniyordu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL