Edirne’den Elazığ’a Gönül Köprüsü

kesanpostasi
Okuma Sayısı:437

AK Parti İl Başkanı Belgin İba, Elazığ’da yaşanan deprem sonrasında Türkiye’nin depremzedeler için tek vücut olduğuna dikkat çekerek, “Elazığ’da gerçekleşen ve çevre illerde de hissedilen deprem sonrası tüm Türkiye vatandaşları, kamu kurum ve kuruluşları, STK’ları ile tek vücut olup, deprem bölgesine yardım etmek için 7’den 70’e herkes elinden geleni yapmaya gayret göstermiştir.” dedi.

İba, şöyle devam etti: “AK Parti Edirne İl Başkanlığı olarak bizlerde AK Parti Genel Merkezimiz ve AFAD Başkanlığı (İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı) ile sürekli olarak iletişim halindeyiz. Deprem bölgelerinin ihtiyaçlarına binaen alabileceğimiz aksiyonları görüşüyor ve takip ediyoruz.

Devletimiz ilgili tüm kurum ve kuruluşlarıyla vatandaşlarımızın emniyetini ve can güvenliğini önceliklendirerek gerekli tedbirleri almakta ve gerekli çalışmaları yürütmektedir. AFAD’dan bölge için bir ihtiyaç talebi olması durumunda hep birlikte el ele vererek yaraları sarmaya devam edecek, yardım taleplerine var gücümüzle katkı sağlayacağız.

Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

HOLLANDA KAYSERİLİLER VAKFI 15 ENGELLİYİ SEVİNDİRDİ

Hollanda da yaşayan  Kayserililerin kurduğu Hollanda Kayserililer Vakfı […]