TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 148.425
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.277
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 140
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.860
Spor Okuma Sayısı: 1.189

Edirneli sporcu Türkiye üçüncüsü oldu

 EDİRNE (AA) – Edirne DSİ Spor Kulübü sporcusu Miray Nur Ergüç, Türkiye Triatlon Şampiyonası’nda üçüncü oldu. Kulüpten yapılan açıklamaya göre, 19 yaşındaki sporcu Ergüç, 3 etapta gerçekleştirilen şampiyonada başarı elde etti. Bisiklet,..

Edirneli sporcu Türkiye üçüncüsü oldu
 EDİRNE (AA) – Edirne DSİ Spor Kulübü sporcusu Miray Nur Ergüç, Türkiye Triatlon Şampiyonası’nda üçüncü oldu.
Edirne DSİ Spor Kulübü sporcusu Miray Nur Ergüç, Türkiye Triatlon Şampiyonası’nda üçüncü oldu. ( Edirne DSİ Spor Kulübü – Anadolu Ajansı )

Kulüpten yapılan açıklamaya göre, 19 yaşındaki sporcu Ergüç, 3 etapta gerçekleştirilen şampiyonada başarı elde etti.

Bisiklet, yüzme ve koşu parkurlarından oluşan şampiyonada 54 puan kazanan Ergüç, Türkiye üçüncüsü olurken aynı zamanda Avrupa Triatlon Federasyonu (ETU) sıralamasında 17’nci basamağı elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ergüç, triatlon branşında yarışmaya yeni başladığını ve elde ettiği başarıdan dolayı mutlu olduğunu belirtti.

Edirne DSİ Spor Kulübü sporcusu Miray Nur Ergüç, Türkiye Triatlon Şampiyonası’nda üçüncü oldu. ( Edirne DSİ Spor Kulübü – Anadolu Ajansı )

Hedefinin milli takıma yükselmek olduğunu aktaran Ergüç, “Bunun için çok çalışacağım. Osman Taşkıran ve Ergün Mutlu ve diğer antrenörlerimizle 10 yıldır birlikte çalışıyoruz. Yeterli desteği görürsek çok daha büyük işler yapacağımızdan hiç şüphem yok, kendime ve hocalarıma çok güveniyorum.” ifadelerini kullandı.

 

İLANIN DETAYI İÇİN FOTOĞRAFINI ÜZERİNE TIKLAYINIZ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL