HESABIM
Üye Ol

EDİZ HUN ROTTERDAM DAKİ ÇANAKKALE MÜZESİ MUHTEŞEM ÖTESİ

EDİZ HUN ROTTERDAM DAKİ ÇANAKKALE MÜZESİ MUHTEŞEM ÖTESİ

Hollanda’ya Cumhuriyet Balosu ve 4 Altın Lale töreni için gelen Türkiye’nin sevilen sinema sanatçılarından Ediz Hun ,Altın Lale ömür boyu yaşam ödülünü almadan önce Rotterdam’da kurulan ve 3 yıldır on binden fazla insanımıza gönüllü hizmet veren Atatürk ve Çanakkale müzesini ziyaret etti. Müzedeki eserler karşısında hayretlere düşen Hun, ”  Bu muhteşem eserleri yurt dışında  değişik...

Haberin Tarihi: 7 Kasım 2018 - Okunma Sayısı:417 defa okundu.
Hollanda’ya Cumhuriyet Balosu ve 4 Altın Lale töreni için gelen Türkiye’nin sevilen sinema sanatçılarından Ediz Hun ,Altın Lale ömür boyu yaşam ödülünü almadan önce Rotterdam’da kurulan ve 3 yıldır on binden fazla insanımıza gönüllü hizmet veren Atatürk ve Çanakkale müzesini ziyaret etti.

Müzedeki eserler karşısında hayretlere düşen Hun, ”  Bu muhteşem eserleri yurt dışında  değişik ülkelerde toplayan satın alan  Türkiye ve Çanakkale sevdalısı Bülent Türker i  kutluyorum. Ne söylesek azdır. Temennim bu eserlerin Türkiye de sergilenmesi ve orada insanlarımız ziyaret etmesi. Müze bana göre Kırklareli Vize ilçesine kurulmalı ve tüm Trakya ve değişik yerlerden insanlar ziyaret etmeli”  dedi.

Bülent Türker de  “Geçen yıl    Fatma Girik i burada ağırlamıştık  çok mutlu olmuştu müzedeki eserlere. Ediz Hun da  takdir etmesi ve   gurur duyması bizleri çok sevindirdi. Buradaki eserlerin birçoğunun  ikincisi yok.Herkes görünce hayretler içinde kalıyor Gönül ister ki tüm Avrupa’daki 5 milyon insan burayı ziyaret etsin.  Bu eserleri bir gün Türkiye ye götüreceğiz ve halkımızın hizmetine sunacağız. Çanakkale bir efsane bir varoluş destanıdır. Gayemiz Çanakkaleyi  tüm  insanlarımıza öğretmek  yaşatmak. Ediz Hun’a da çok teşekkür ederim. Bizleri çok onurlandırdı.”şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı