TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 302.735
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 52.676
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 248
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 32.539
Güncel Okuma Sayısı: 278

EGD Başkanı Sarılarlı Anadolu Ajansı’nın 101.yıldönümünü kutladı

Anadolu Ajansı 101 yaşında Sarılarlı:’’Milli değer ve kurumlara en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemleri yaşıyoruz’’   Edirne Gazeteciler Derneği Başkanı Derya Sarılarlı, ülkemizin en önemli kurumlarından olan ve sadece yurtiçinde değil,..

EGD Başkanı Sarılarlı Anadolu Ajansı’nın 101.yıldönümünü kutladı

Anadolu Ajansı 101 yaşında

Sarılarlı:’’Milli değer ve kurumlara en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemleri yaşıyoruz’’

 

Edirne Gazeteciler Derneği Başkanı Derya Sarılarlı, ülkemizin en önemli kurumlarından olan ve sadece yurtiçinde değil, tüm dünyada alanında saygın bir yere sahip Anadolu Ajansı’nın 101. kuruluş yılını kutladı.

Sarılarlı, son yıllarda iç ve dış mihraklarca, milletimizi bir arada tutan, birleştirici unsur olan milli değer ve kurumlara yönelik saldırılar olduğuna dikkati çekerek, ‘’Milli değer ve kurumlara en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemleri yaşıyoruz’’ dedi.

Anadolu Ajansı’nın günümüzde, hemen her gün değişen dünya ve Türkiye gündemini yakından takip ederek, tarafsız, doğru ve hızlı şekilde kamuoyu ile paylaştığını belirten Sarılarlı, şunları söyledi:

‘’Günümüz teknolojisi ve insan gücünü en iyi şekilde kullanarak, alanında lider olan Anadolu Ajansı’nın yakaladığı başarıya başka bir haber ajansının yetişmesi imkansız görülüyor. Sadece Türkiye’de değil dünyada alanında saygın bir yere sahiptir.  Anadolu Ajansı 101 yıllık geçmişinde bagajında Türkiye Cumhuriyeti’nin TBMM’den öncesini, kurtuluş savaşı ve sonrası siyaset, ekonomik gelişmeleri, kültür-sanat ve spora kadar çok geniş bir yelpazede yaşananları haber, fotoğraf ve ogörüntülerle biriktirmiştir. Bu uzun geçmiş ve tecrübe gelecek içinde yol gösterici olurken, habercilikte en önemli unsur olan güvenilirliği de getirmektedir.

Cumhuriyetin ilanından önce 06 Nisan 1920 tarihinde kurulan Anadolu Ajansı, ülkemiz için önemini kurulduğu ilk günlerdeki gibi sürdürmekte olup, bu kaliteyi, başarıyı ve hizmeti bugüne kadar taşıyanları 101. yılda kutlarken, milli bir kurum olan Anadolu Ajansı’nın nice yıllara ulaşmasını diliyorum.’’

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL