TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 320.078
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 63.082
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 289
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 56.510
Eğitim Sağlık Haberleri Okuma Sayısı: 247

Eğitim-İş Keşan Temsilciliğinden eğitimcilerin aşılanması ile ilgili açıklama

YAZLA”EĞİTİM ÇALIŞANLARININ AŞILANMA SÜRECİ TAMAMLANINCAYA KADAR YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLMELİDİR” Eğitim-İş Keşan Temsilcisi Erol Yazla, eğitim çalışanlarının aşılama süreci tamamlanıncaya kadar yüzyüze eğitime ara verilmesi gerektiğini belirten yazılı bir..

Eğitim-İş Keşan Temsilciliğinden eğitimcilerin aşılanması ile ilgili açıklama

YAZLA”EĞİTİM ÇALIŞANLARININ AŞILANMA SÜRECİ TAMAMLANINCAYA KADAR

YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLMELİDİR”

Eğitim-İş Keşan Temsilcisi Erol Yazla, eğitim çalışanlarının aşılama süreci tamamlanıncaya kadar yüzyüze eğitime ara verilmesi gerektiğini belirten yazılı bir açıklama yayınladı.

Yazla’nın açıklaması şöyle;

Covid-19 pandemisi nedeniyle birçok meslektaşımızın öğrencimizin ve vatandaşımızın sağlık sorunları yaşadıkları hatta vefatla sonuçlanan süreçlerin yaşandığı bilinmektedir.

 

Pandemi sürecinde bir çok kez yüz yüze eğitime ara verilmiş ve uzaktan eğitim süreci uygulanmıştır. Gelinen noktada 2 Mart 2021 tarihi itibariyle sürecin İl Hıfzıssıhha Kurulları kararlarına göre yürütülmesine karar verilmiş ve valilikler ile diğer kurumların sorumluluğuna bırakılmıştır.

Salgına ilişkin iki önemli unsur söz konusudur. Bunlardan birincisi maske, mesafe ve temizlik  tedbirlerinin alınması ikincisi ise aşılama uygulamasının tamamlanmasıdır. Her iki konuya ilişkin olarak da idare bakanlıklar, valilikler, kaymakamlıklar ve diğer idari birimler tarafından tedbir alınması gerekirken yeterli tedbirler alınmadan yüz yüze eğitim süreci yürütüldüğü görülmektedir.

 

Eğitimin yüz yüze yapılması gerektiği açıktır fakat evrensel, anayasal, yasal ve sonucunda insani bir hak olan sağlık ve yaşam hakkını tehlikeye atacak uygulamaların sonlandırılması,riskin minimize edilmesi gerekir.

 

Pandemi yayılımının  mutant virüslere de bağlı olarak hızla arttığı, bulaşıcılığın ve hastalanma riskinin küçük yaşlara  kadar indiği bilinmektedir.

 

İlimizdeki eğitim öğretim süreci ile ilgili karar verme merci olan vali başkanlığındaki İl Hıfzıssıhha Kurulunca tüm eğitim çalışanlarının aşılama işlemi ile aşı etki süreci ve pandemiye ilişkin alınması gereken tedbirler tamamlanana kadar yüz yüze eğitime ara verilmesi gerekmektedir.

Eğitim öğretim iş kolunda örgütlü bir sendika olarak tekrar dile getiriyoruz, eğitimin telafisi mümkündür, ancak tek bir canın bile telafisi olmayacaktır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL