Güncel Manşet

Eğitim-Sen’ den Demokratik Kamuoyuna Duyuru

Eğitim-Sen’ den Demokratik Kamuoyuna Duyuru

Eğitim Sen Keşan Temsilciliği, Keşan Demokrasi Platformu ile 10 Eylül 2012 Pazartesi günü saat  17:00 de  Sendika salonunda toplantı düzenleyecektir.

4+4+4 Eğitim sisteminin getirdiği tüm olumsuzlukların ve yerel uygulamalardaki yansımalarının da değerlendirileceği bir toplantı yapılacaktır. Katılımcılar bu olumsuz tabloyu çok boyutlu yönleriyle değerlendireceklerdir.

Yasanın yürürlüğe girdiği günden beri yapılan  eylemlilikler yeni eğitim öğretim yılının  başlamasıyla birlikte yeniden gündeme gelmiştir. Şu ana kadar ortaya çıkan eylemliliklerden bir tanesi de 4+4+4 ‘e karşı 4 Koldan Ankara’ ya Eğitimci Yürüyüşü’ dür. Bu uzun yürüyüş eyleminin bir kolu da Çanakkale’ den başlatılacaktır. Çanakkaleli Eğitimciler Keşan’daki Eğitim Emekçileri ve Mücadele dostlarıyla ( Keşan Demokrasi Platformu) yarın saat 12:30 da Keşan Cumhuriyet Meydanında buluşacaklardır.

Uzun yürüyüş eylemcileri ortak basın açıklaması yaptıktan sonra yollarına Edirne yönünde devam edeceklerdir.

Trakya il ve ilçelerinin buluşmasından sonra büyük yürüyüş kolu Ankara’ ya doğru hareket edecektir. 15 Eylül Ankara’da “Çocuklar Geleceğimizdir, Geleceğimize Sahip Çıkıyoruz.” Mitingini gerçekleştireceklerdir.

                                                                       Eğitim Sen Keşan Temsilciliği

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL