Güncel Okuma Sayısı: 14

EĞİTİM-SEN Suruç Saldırısını kınadı.

Eğitim-Sen Keşan Şube Temsilciliği Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yaşanan ve 32 kişinin hayatını kaybettiği 109 kişinin yaralandığı saldırı ile ilgili bir açıklama yaparak saldırıyı lanetledi. Açıklama şöyle; SURUÇ’TA YAŞANAN KATLİAMI LANETLİYORUZ..

EĞİTİM-SEN Suruç Saldırısını kınadı.

Eğitim-Sen Keşan Şube Temsilciliği Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yaşanan ve 32 kişinin hayatını kaybettiği 109 kişinin yaralandığı saldırı ile ilgili bir açıklama yaparak saldırıyı lanetledi.

Açıklama şöyle;

SURUÇ’TA YAŞANAN KATLİAMI LANETLİYORUZ

egitim_sen_logo21111-1

IŞİD çeteleri tarafından yerle bir edilen Kobane`nin yeniden inşa edilmesi çalışmalarına katılmak için Suruç`a gelen 300 gencin basın açıklaması sırasında şiddetli bir patlama meydana gelmiş, onlarca genç hayatını kaybetmiş, yüzün üzerinde genç yaralanmıştır. Yola çıktıkları ilk andan itibaren, muhtemelen emniyet ve istihbarat güçlerince adım adım takip edilen gençlerin, göz göre göre böyle bir saldırıya maruz bırakılması düşündürücüdür. Bugün Suruç yaşanan patlama, AKP‘nin yanlış Ortadoğu ve IŞİD politikasının en acı sonuçlarından birisi olmuştur. Yaşanan katliam, AKP iktidarı döneminde özellikle Suriye`ye yönelik, cihatçı çeteleri desteklemeye dayanan dış politikanın en acı sonuçlarından birisi olmuştur.

Bugüne kadar katil IŞİD çetelerine karşı somut adım atmayanlar, cihatçı çetelere tırlar dolusu silah taşıyanlar, Suriye`de katliam yapan katilleri Türkiye topraklarında eğitip-donatanların sorumluluğu, saldırıyı gerçekleştirenlerden daha az değildir.

Suruç‘ta yaşanan saldırı ile gerçekleştirilen katliam sadece gençlerimize karşı değil, aynı zamanda Türkiye‘de ve Ortadoğu‘da özgürlük, barış ve kardeşlik mücadelesi yürütenlere karşı yapılmıştır.

Eğitim Sen olarak saldırıyı gerçekleştirenleri ve onları kollayanları lanetliyoruz. Saldırıda yaşamını yitiren gençlerin ailelerine başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL