Güncel Manşet

Eğitimde yeni bir dönem bugün başladı “ADEN KOLEJİ”

Eğitimde yeni bir dönem bugün başladı “ADEN KOLEJİ”

       

  • Halil İbrahim Yıldız: “Amacımız, bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen dinamik, özgüvenli, bir nesil yetiştirebilmektir”

ADEN Koleji, 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlamasıyla birlikte, anasınıfı öğrencileri ile İlkokul 1. sınıf öğrencilerine merhaba dedi.

Eğitim yılının başlaması nedeniyle dün okul bahçesinde tören düzenlendi. Türkçe Öğretmeni Seçil Karagöz’ün sunumunda yapılan tören, saat 09.00’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 

ADEN Koleji Kurucu Temsilcisi Halil İbrahim Yıldız, törende yaptığı konuşmada, sözlerine “2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılı uyum eğitiminin başladığı ilk gününde siz değerli velilerimizle, Türkiye’nin aydınlık geleceği olan çocuklarımızı yetiştirecek değerli öğretmenlerimizle ve ülkemizin geleceği çocuklarımızla birlikte olmanın farklı heyecanı ve gururu içinde ADEN Koleji Kurucu Temsilcisi olarak hepinizi saygıyla selamlıyorum” diyerek başladı.

 Yıldız, konuşmasının devamında, eğitime değer vermenin, eğitimi olmazsa olmazların içine almak, çağdaş toplum olmanın en temel ve en vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu vurguladı. Yıldız, “Bunu başarabilen toplumlar, toplumsal kalkınmayı çağdaşları olan toplumlara göre daha başarabilmiş toplumlardır. Bunu başaramayan toplumların kaderi ise geri kalmışlığın kalın çizgileri içinde kalmak olmuştur.” şeklinde konuştu.

“Amacımız, bilgi aktarmak değil bilgiye ulaşmanın

yollarını araştıran dinamik, özgüvenli, bir nesil yetiştirebilmektir”

   

Konuşmasının devamında ADEN Koleji öğretmenlerine de seslenen Halil İbrahim Yıldız şöyle devam etti: “Geleceğe yön verecek olan eğitimin kalitesinin temel belirleyicileri olan siz değerli öğretmenlerimizin, mesleğin gereklerine göre yetişkin sürekli kendini geliştirme isteğinde bulunan, işini ve öğrencisini seven, öğrenciyi merkeze alan, bu y öndeki amaçlarını açıkça belirleyen ve buna ulaşmanın ısrarlı çabası içinde bulunan kişiler olması, yöneticilerin ise öğretim konularında güçlü liderlik gösteren, öğrenci ve öğretmenlerden beklentilerini açıkça ortaya koyan ve bunları onlara ulaştıran, öğretim programlarının başarısı için yeni bir yönetim sistemi gerçekleştiren kişiler olması hedefimizdir. Amacımız, bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen dinamik, özgüvenli, bir nesil yetiştirebilmektir”

 

  • “ORTAK AMACIMIZ ÖĞRENCİLERİMİZİN GELECEĞE EN DONANIMLI ŞEKİLDE HAZIRLAYABİLMEKTİR”

 

Halil İbrahim Yıldız, daha sonra velilere de seslenerek, ortak amacın öğrencileri geleceğe en donanımlı şekilde hazırlayabilmek olduğunun altını çizdi.

            

            Yıldız, “Sizler çocuklarınızı bize emanet etmekle öğrencilerinizin geleceği ile ilgili olumlu ilk kararınızı vermiş bulunuyorsunuz. Bu nedenler sizleri kutluyor, “ADEN Koleji’ne olan güveninizden dolayı teşekkür ediyorum. Sizlerin desteği devam ettiği sürece kolejimizin sloganı olan “Yeni Nesilleri” bu kurumda geleceğe güvenle bakacak şekilde yetiştirmek bizim görevimizdir”  dedi.

            İlk hafta, anaokulu ve birinci sınıfa başlayan öğrencilerin uyum eğitiminin olacağını kaydeden Yıldız, “Asıl eğitim öğretim tüm öğrencilerimizle birlikte 17 Eylül 2012 Pazartesi günü başlayacaktır. Bu hafta çocuklarımızın koleji tanımaları, koleje ve öğretmenlerine alışmaları eğitim ortamlarını ve birlikte eğitim göreceği arkadaşlarını tanımaları için yapılan programlar uygulanacaktır. Bu nedenle onların ilk günlerden sıkılmamaları için programımız yarım günlüktür. Bu da değişik sosyal etkinlik ve oyun etkinlikleri ile geçecektir. İsteyen velimiz çocuğu burada kaldığı sürece kolejimizde kendilerine ayrılan bölümde çocuğunu bekleyebilirler. İsteyen velimiz de çıkış saatine kadar okuldan ayrılarak, çıkış saatinde çocuğunu almak için koleje gelebilirler” şeklinde konuştu.

 

            Halil İbrahim Yıldız son olarak, öğrencilere başarılar dileyerek, velilere de ADEN Koleji’ne gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

 

Konuşmanın ardından, okul öğretmenleri velilere tanıtıldı. Daha sonra ilk olarak Anasınıfı öğrencileri ve birinci sınıf öğrencileri öğretmenleriyle buluşarak sınıflarına alındı.

 

  • VELİLERDE ÖĞRECİLER KADAR HEYCANLI

 

Anasınıfı ve birinci sınıf öğrencileri sınıflarına giderken, velilerin de en az öğrenciler kadar heyecanlı oldukları gözlendi. Sınıflarında ilk sıralarına oturan öğrenciler ile ailelerin mutlulukları gözlerden okundu. Öğrencilerin sınıflarına çabuk adapte olmaları için palyaço ve örümcek adam kıyafetleri giyen organizasyon şirketine bağlı görevliler, öğrencilere balon ve ikramda bulundu.

 

  • ADEN KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNİN İLK OYUNLARI 

 

Öğrenciler bir süre sınıflarda zaman geçirmelerinin ardından, öğretmenleri tarafında bahçeye alınarak ilk oyunlarını oynadılar. Palyaço ve örümcek adamın da eşlik ettiği oyunlarda öğrencilerin mutlulukları gözlerden kaçmadı. Öte yandan öğrenciler okulun yemekhanesinde kendileri için hazırlanan özel menü ile ilk yemeklerini de yediler.

 

Öğle saati geldiğinde, ADEN Koleji’nin 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı ilk öğrencileri, okuldan mutlu bir şekilde ayrıldılar.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL