Köşe Yazısı

EHLEN VE SEHLEN!.

Orta Doğu’da oynanan oyunun hiçbir rastlantısal boyutu yok ve her şey programlandığı gibi gidiyor..  Yani; binlerce ölüm, milyonlarca göçmen bir program içersinde yer alan figüran.. Elden ne gelir ki; savaşın..

EHLEN VE SEHLEN!.

Orta Doğu’da oynanan oyunun hiçbir rastlantısal boyutu yok ve her şey programlandığı gibi gidiyor..  Yani; binlerce ölüm, milyonlarca göçmen bir program içersinde yer alan figüran.. Elden ne gelir ki; savaşın fıtratında var bu iş!..

Rusya’nın Ortadoğu bataklığına çekilmesi ve Rusya uçağının düşürülmesi de; bir senaryonun parçası.. Rus uçağının düşürülmesi ile Türkiye, daha önceki yıllarda karşı tavırlar sergilediği Nato ve Birleşmiş Milletlerin yanında olduğunu ve Şengay Beşlisine karşı tavır aldığını tüm dünyaya açıkça deklare etmiştir..

Rusya’nın Ukrayna ve Avrupa’yı doğal gaz ile tehdit ettiği gibi ülkemizi de tehdit edebileceği bilinen bir gerçekti ve bu biline biline Rus Uçağı düşürülmüştür.. Düşürüldü de ne oldu? Katar doğal gazına Avrupa kapıları açıldı! Şimdi kimse; Sayın Cumhurbaşkanımızın bu gün (02.12.2015) Katar ile imzaladığı doğal gaz anlaşmasına karşı duramaz.. Hazırlanan şartlar bunu gerekli kılmıştır..

Eh ne diyelim: Orta doğu ile bu kadar içli dışlı olmuşken, Arapların dillerini de öğrenmeye başladık! Ve ülkemizin ekonomisiyle uzun zamandır içli dışlı olan Katar’a bu anlaşma sonrasında “Ehlen ve Sehlen” (hoş geldiniz, sefalar getirdiniz..) demek gerekiyor..

Katar ile ilgili bir başka yazımda buluşmak üzere.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL