Sağlık Haberleri

Ek bina inşaatı devam ediyor

Özel Keşan Hastanesi’nin ek bina inşaatı devam ediyor Bölgenin sağlık açısından önemli hastanelerinden biri olan Özel Keşan Hastanesi, hizmet yelpazesini genişletmek için ek inşaat yapımına başladı.   İnşaat ile ilgili..

Ek bina inşaatı devam ediyor

Özel Keşan Hastanesi’nin ek bina inşaatı devam ediyor

Bölgenin sağlık açısından önemli hastanelerinden biri olan Özel Keşan Hastanesi, hizmet yelpazesini genişletmek için ek inşaat yapımına başladı.

 

İnşaat ile ilgili olarak, Uzman Doktor Mustafa Turgay Tuncelli, yeni ek bina düşüncesinin 5 yıl önce planlandığını belirterek “Ama inşaata ancak 2022 yılında başladık. Yeni binamız 50 yataklı olacak. Biz onu normalde 100 yatağa çıkarmak. 50 yataklı bize yetmiyor. Bu şartlarda 100 yeter. Bunun için de teknik şartları var. Bakanlıktan onay alıyorsunuz, izin alıyorsunuz, proje hazırlıyorsunuz, o proje gidiyor. Tekrar onay geliyor, bize önce 75’e onay verecekler. Ondan sonra da biz 100 yataklı olacakmış gibi yapıyoruz. Projemiz beş yıldır üzerinde çalıştığımız bir proje. Rahmetli Sebahattin Özakbaş döneminde başlamıştık, o dönemde projelerimizi yaptık, bakanlıktan ruhsatları aldık. Malzemelerimizi aldı ve   bu senenin başına kısmet oldu. İnşaatımıza başladık. Kaba inşaatın bu ay sonunda bitmesi hedefleniyor. Daha sonra bu işin teknik altyapısı var, havalandırma sistemleri, gaz sistemleri, yangın sistemleri, ısıtmalı, soğutmalı oldukça yoğun bir mekanik alt yapısı var. Şu an daha çok onunla  meşgulüz. Onun sözleşmeleri teklifleri var onları değerlendiriyoruz, en iyi ihtimalle her şey yolunda giderse önümüzdeki 2023 yılında inşallah hizmete açmayı düşünüyoruz. Ama tabii ekonomik şartlar neyi getirir, neyi gösterir, o tabi çok kesin konuşamıyoruz o yüzden.

Şartlar sürekli değişiyor, bu zamanda öyle bir yatırım yapmak zaten başlı başına risk. Ben aşağı yukarı 30 senedir Keşandayım. Hep üzerine bir şeyler koymaya çalıştık, tıp merkeziydi, Özel Keşan Hastanesi oldu. Şimdi ek binamız inşallah olacak. Biz yatırımlarımızı burada yapıyoruz, 6 tane ameliyathane olacak, kardiyovasküler cerrahi olacak. Tam teşekküllü bir hastane de ne olması gerekiyorsa, bunların hepsi olacak. Yoğun bakımlarımız, bütün yoğun bakımlar olacak. 2023 yılı içinde bitirmek istiyoruz bölgemize oluşturulacak ekibimizle en iyi sağlık hizmetini vermeyi hedefliyoruz.” Dedi. (Erdoğan DEMİR)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL