TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 213.297
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.091
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 63
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.219
Köşe Yazısı Okuma Sayısı: 192

EKONOMİ..

Efendim, sayın cumhurbaşkanımız en son yaptığı televizyon programında “Ben ekonomistim” dedi ve ardından bazı açıklamalar yaptı. İyi de; toplumda yaşanan ekonomik kriz sayın cumhurbaşkanımızı doğrulamıyor.. Ortada yaşadığımız bir ekonomik sıkıntı..

EKONOMİ..

Efendim, sayın cumhurbaşkanımız en son yaptığı televizyon programında “Ben ekonomistim” dedi ve ardından bazı açıklamalar yaptı.

İyi de; toplumda yaşanan ekonomik kriz sayın cumhurbaşkanımızı doğrulamıyor.. Ortada yaşadığımız bir ekonomik sıkıntı var..

Şimdi aklıma şu soru geliyor: Sayın Cumhur başkanımızı eğiten öğretmenler kendisine yanlış bilgiler vermiş ve O’nu yanlış bilgilerle donatmıştır!.Bu durumda; Sayın Cumhurbaşkanımız şunu söyleme hakkına sahiptir: “Ey halkım; beni hocalarım yanılttı.. Beni affedin!”

İnanın; necip milletimiz O’nu her şeye rağmen affeder..

Ancak; bu özür yetmez ve Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuda bazı tedbirler alarak, ekonomi konusundaki danışmanlarını bir kez daha gözden geçirerek, yeni danışmanlar ataması gerekir..

Ben emekli bir memurum ve ekonomi ile ilgili tek algım yaşamımı sürdürecek kadar bir maaş ile ilgili olmakla beraber, televizyonlardan izlediğim ekonomi programlarından aklımda kaldığına göre Esfender Korkmaz hocam böyle bir kurumsal yapıda yer alması gerekir diyeceğim ama; 81 yaşında olan Esfender Korkmaz hocam böyle bir teklifi kabul eder mi bilemiyorum ama; Esfender hocam, ekonomiyi üst düzeyde anlatıyor ve dolayısıyla halkımız pek anlamaz!.

Ancak; ekonomiyi halkımızın anlayacağı bir şekilde basite indirerek anlatan Sayın Prf.Dr. Osman Altuğ’un (Türkiye’ye vatandaşlık numarasını getiren ve bir çok lidere danışmanlık eden bir kişiden söz ediyorum) ekonomi konseyinde yer vermek, Sayın Cumhurbaşkanımızın önce kendisini ve sonra ülkemizi içinde bulunduğumuz çıkmazdan kurtaracak bir adım olacaktır..

Değerli okurlarım; Osman Altuğ konusunda sizlere bir yazı dizisi sunmayı düşünüyorum. Ancak bu yazıma O’nun sözlerinden bir bölümü almak istedim..

Prof.Dr.Osman Altuğ’u dinlerken, gülüyor, gülerken de düşünüyorsunuz. Altuğ, adeta “Çağdaş Nasrettin Hoca” gibi güldürerek örnekler veriyor ve çözüm yolları sunuyor. Devlet yönetimini orkestraya benzeten Altuğ: “Devlet yönetimi ekonomi yönetimi, bir orkestra yönetimine benzer. Orkestrayı yönetebilmek için orkestradaki tüm sazları çalmayı bilmeniz gerekir. Sizi orkestra şefi yapmışlar siz sadece davul çalmayı biliyorsunuz. Türkiye’de ekonomiden sorumsuz kişiler orkestraya arkalarını dönüyorlar. Bizim gibi işi bilene versinler bir yıl içinde ekonomiyi rayı sokarız. Bu işi aslanlar gibi de yaparız. Yeter ki samimi olsunlar.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL