Güncel

EKREM CANALP’TEN, 10 KASIM MESAJI

Edirne Valisi Ekrem Canalp, Atatürk’ün vefatın 83.yıldönümü nedeniyle bir anma mesajı yayınladı. Canalp’ın mesajı şöyle; Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 83. yıl dönümünde bir kez daha..

EKREM CANALP’TEN, 10 KASIM MESAJI

Edirne Valisi Ekrem Canalp, Atatürk’ün vefatın 83.yıldönümü nedeniyle bir anma mesajı yayınladı.

Canalp’ın mesajı şöyle;

Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 83. yıl dönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 1’inci Dünya Savaşının ardından topraklarının büyük bölümü işgal edilmiş, ekonomik olarak tükenme noktasına gelmiş bir ülkeyi, Samsun’dan başlattığı İstiklal mücadelesi ile yeniden ayağa kaldırmıştır.

Türk Milleti, yüreğindeki inanç ve Ata’sının verdiği umut ile yediden yetmişe, canı pahasına Kurtuluş mücadelesini vermiş ve O’nun liderliğinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurmuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yalnızca kazandığı zaferler ve bize kazandırdığı eserlerle değil aynı zamanda ortaya koyduğu idealler ile başta milletimiz olmak üzere tüm dünya milletlerine ufuk açan bir lider olmuştur.

Milletimiz, ulu Önder Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetleri aşma hedefine doğru hızla ilerlemektedir. Bu hedefe ulaşmak için bilimin ışığında, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, birlik ve beraberlik içerisinde bugünden daha çok çalışacağımızı
bir kez daha ifade ediyoruz.

Bu düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatanı uğruna canlarını feda etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyoruz.
Ruhları şad olsun. İfadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL