Güncel

EL BAB’TA ŞEHİT OLAN ASKERLERİMİZ İÇİMİZİ YAKIYOR

EL BAB’TA ŞEHİT OLAN ASKERLERİMİZ İÇİMİZİ YAKIYOR

AKP iktidarının Suriye’de başlattığı Fırat Kalkanı Operasyonu nedeniyle her geçen gün askerlerimiz şehit düşmektedir. İŞİD’in kontrolündeki El Bab’da dün yaşanan çatışmalarda 14 askerimiz şehit düştü ve çok sayıda askerimiz de yaralandı.

ss engin-cogal-512x420

Siyasi iktidarın yanlış politikaları sonucunda, ülkemiz Suriye bataklığına sürüklenmektedir. Bu politikalar sonucunda terör örgütleri ve İŞİD belası sınırlarımızı tehdit eder noktaya gelmiştir. Türk ordusu cihatçı çetelerle savaşmak zorunda bırakılarak IŞİD’in saldırılarına maruz kalmaktadır.

Hükümetin Suriye politikası iflas etmiş ve ülkemiz sonu belirsiz bir bataklığa sürüklenmektedir. Suriye’deki Fırat Kalkanı Operasyonunda her geçen gün artarak gelmeye başlayan şehitler acımızı büyütmekte ve endişelerimizi artırmaktadır.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan ve 120 gündür devam eden Fırat Kalkanı Operasyonu’nda, bugüne kadar 21 askerimiz şehit düşmüş ve İŞİD’in El Bab’da düzenlediği saldırı sonucu 14 şehidimiz ile birlikte şehit askerimizin sayısı 35’e yükselmiştir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Yurtta Barış Dünyada Barış” politikasından uzaklaşan AKP iktidarı ülkemizi hızlı şekilde Suriye bataklığına doğru çekerek sonu belirsiz bir kaosa sürüklemektedir. Bu operasyonun daha ne kadar süreceği ve ne kadar askerimizin şehit olacağı belirsizdir. AKP iktidarı ve yandaş medyası Suriye politikasının başarısızlığını örtmek için propaganda yapmaktadır.

Siyasal iktidara hatırlatıyoruz;

TBMM tarafından ülkemizin sınırlarını korumak, riskleri ve tehditleri bertaraf etmek için sınır ötesi tezkere çıkarılmıştır. Sınır ötesi tezkere askerlerimizin Suriye’de emperyalizmin operasyonlarına katılıp şehit olması için verilmemiştir.

Ülkemizde ve Ortadoğu’da yaşanan acıların, kanın ve gözyaşının sorumlusu emperyalizmdir. ABD ve AB emperyalistleri çıkarları uğruna halkları birbirlerine kırdırmaktadırlar. Türk askeri ABD’nin, AB’nin ve Rusya’nın kara gücü değildir. Bu güçlerin emperyalist çıkarları uğruna bir tek Türk askerinin kanının akması kabul edilemez. AKP iktidarı biran önce Suriye politikasında vaz geçmeli ve Atatürk’ün “ Harp zorunlu ve hayati olmadıkça cinayettir” felsefesine uygun politika izlemelidir.

Birleşik Kamu-İş olarak; Suriye’de yaşanan operasyonunda hain terör saldırısı nedeniyle şehit olan askerlerimize rahmet, acılı ailelere ve ulusumuza başsağlığı yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz

 

                                      ENGİN ÇOĞAL

          BİRLEŞİK KAMU-İŞ KONFEDERASYONU

GENEL  MERKEZ  ÖZLÜK HUKUK TİS  SEKRETERİ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL