Elazığ’da 6.8 Şiddetinde deprem ; 18 kişi hayatını kaybetti

kesanpostasi
Okuma Sayısı:2491

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde, yerin 10 kilometre derinliğinde 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamasına göre, depremin ilk saatlerinde 4 kişi hayatını kaybetti, bazı ilçelerde yaralılar olduğu bildirildi.

Elazığ’a Gelen Bakanlar Depremle İlgili Açıklama Yaptılar Elazığ’a gelen İçişleri Bakanı, Sağlık Bakanı, Çevre ve Şehircilik Bakanı depremin ardından oluşturulan kriz merkezinde açıklama yaptılar.

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından şehre gelen bakanlar kriz merkezinde depremle ilgili açıklama yaptılar. İşte o açıklamalar;

BAKAN SOYLU: 30 VATANDAŞIMIZIN ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Malatya’da depremle karşılaşan bölgelerde şuanda göçük altında kimsenin olmadığını belirterek, “Fakat Elazığ’da şu anda 30 vatandaşımızın arama kurtarma çalışmaları devam etmektedir. Elazığ’da 405 vatandaşımız yaralanmak suretiyle hastanelere müracaat etmiş veya bizim sağlık ekiplerimiz tarafından hastaneye getirilmiştir. Malatya’da ise 148 vatandaşımız hastanelere sevk edilmişlerdir. Malatya’da 3 ağır yaralımız var, Elazığ’da 2 ağır yaralımız var. Toplam 5 ağır yaralımız mevcut durumda. Olayın duyulduğu 20.55 saatinden itibaren, bir dakika sonra Cumhurbaşkanımıza 6.8 büyüklüğünde deprem olduğunu arz ettik. Bu dakikadan itibaren kısa aralıklarla kendisini bilgilendirdik. Deprem olduktan 40 dakika içerisinde havada iki tane İHA’mız, bir tane de insanlı keşif uçağımız sadece Elazığ’da. Ankara’daki merkezimize görüntüleri aktardılar. Büyük bir irtibat sağlamaya çalıştık. Hemen Türkiye Acil Müdahale Planı’ndaki buraya sevk edilecek arama kurtarma birliklerimizin tamamı hayata geçti. Toplam 616 arama kurtarma biriminin bir bölümü vardı, bir bölümü de varmak üzere. Şu anda da İstanbul’dan bir yolcu uçağı arama kurtarma birliği hareket halinde. Bir nakliye uçağı da çeşitli araç ve gereçlerin getirilmesi için hareket halinde” dedi.

BAKAN KOCA: ELAZIĞ’DA 13 MALATYA’DA 5 VATANDAŞIMIZ HAYATINI KAYBETTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Elazığ’da 13, Malatya’da 5 vatandaşımız hayatını kaybetti. Yaralı sayımız Elazığ’da 405. Bu hastalarımızın toplam 35 tanesini yatırılarak tedavisi devam ediyor.”

Elazığ Son Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Keşan Derbisi Keşan İdmanyurdu'nun Oldu

Edirne U19 Ligi’nde mücadele eden iki Keşan takımının […]