Eler “Heykel Sempozyumu kültür ve sanat adına başarılı bir çalışma olmuş”

Okuma Sayısı:33

                         Merkezi İstanbul’da bulunan Keşan Yönetici ve İşadamları Derneği (KEYİAD)’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eler, 2-22 Temmuz tarihlerinde Keşan Belediyesi’nce gerçekleştirilen “ 1. Uluslararası Keşan – Balkan Ruhu- Taş Heykel Sempozyumu”’nun  kültür ve sanat adına güzel bir çalışma olduğunu belirtti.

                           Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’nin 11 Ağustos 2012 Cumartesi günü gecesi düzenlediği iftar yemeğine katılmak üzere Keşan’a gelen Keşan Yönetici ve İşadamları Derneği Başkanı Ahmet Eleri aynı gece Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’ni yönetim kurulu üyesi Cengiz Topal ve Keşan Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Erdoğan Demir’le birlikte ziyaret ederek, burada gerçekleşen Heykel Sempozyumu’nda yapımı tamamlanan 6 adet heykeli inceledi.

                           Bu tür çalışmaların kültür ve sanat adına önemli çalışmalar olduğunu belirten Eler, “Bu Heykel Sempozyumu nedeniyle Keşan Belediye Başkanımız Mehmet Özcan’ı kutluyor ve bu tür başarılı kültür ve sanat çalışmalarının ilçemiz adına devam etmesini diliyorum. Sayın başkanımız ilçemiz adına gerçekten başarılı çalışmalarda bulunuyor. Kendisini çalışmalarından dolayı bir kez daha kutluyor ve çalışmalarında başarılar diliyoruz” dedi.

One thought on “Eler “Heykel Sempozyumu kültür ve sanat adına başarılı bir çalışma olmuş”

  1. Haz06 Ben Şude Teyze’den e7ok etkilendim. O df6nemde yaşadıklarıyla iligli e7ok e7arpıcı hikayeler var. Defalarca sabah kalktığında tfcnelden evinin bahe7esine taşınmış Boşnak şehitlerinin cesetleriyle karşılaşmış. Daha onların kanlarını gfcnlerce uğraşıp temizlemesi bitmeden, yine bahe7esi f6lfc askerlerle doluyormuş. Benim ie7in Kurtuluş Savaşı yıllarında kahramanlık ve fedakarlıkları anlatılan Anadolu kadınının temsili gf6rfcntfcsfc bu fotoğraf artık. Artık o anıları okuduğumda hep Şude Teyze’yi hayal edicem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Keşan'da Bisiklet Festivali düzenlenecek...

Keşan DOÇEK (Doğa, Çevre ve Kültür Derneği) ve […]